تحمل وزن شیشه سکوریت

شیشه های سکوریت نوع مقاومی از شیشه هستند که در بخش های مختلف ساختمان از آن‌ها استفاده می شود. این شیشه ها در انواع مختلف تولید و ارائه می شوند و استفاده هر نوع از آن‌ها وابسته به شرایط محیطی است، به عنوان مثال در مواقعی که شیشه های سکوریت در فضاهای بیرونی بکارگرفته می شوند و یا از آن‌ها برای ساخت سطوح و پله ها استفاده می شود، باید انواع مقاوم تر این محصول مورد استفاده قرار گیرد تا توانایی تحمل فشارهای وارده را داشته باشد. شیشه های نصب شده در فضاهای خارجی باید توانایی مقاومت در برابر طوفان های احتمالی را داشته باشند. در غیر این صورت احتمال بروز حوادث جبران ناپذیر بسیار بالا خواهد بود. این عامل که تحت عنوان تحمل وزن در شیشه های سکوریت مورد سنجش قرار می گیردکه در ادامه مطلب بیشتر در این باره صحبت می کنیم. ریل شیشه سکوریت را می توانید با بهترین جنس و متریال از ساز و کار خریداری کنید. 

تحمل وزن شیشه سکوریت

تحمل وزن شیشه سکوریت چیست

تحمل وزن در شیشه های سکوریت به عنوان یک مشخصه و معیار مقاومت این متریال محسوب می شود، یعنی میزان تحمل یک شیشه در برابر فشارهای محیطی به عنوان شاخص تحمل وزن شناخته می شود و پارامتری است که بیان کننده مقدار مقاومت آن است، مثلا وزنی که شیشه های ایستاده قادر به تحمل آن به عنوان تکیه گاه هستند و یا وزن هایی که شیشه های نصب شده در کف می توانند تحمل نمایند، بیان کننده مقدار مقاومت آن‌ها است. تحمل وزن در شیشه های سکوریت با ضخامت آن‌ها ارتباط مستقیم دارد. واضح است که قابلیت های شیشه های 4 میل سکوریت به هیچ وجه با شیشه های 10 میل برابری ندارد. ضخامت بیشتر، وزن بیشتر و مقاومت بالاتری را به دنبال خواهد داشت. محاسبه قیمت شیشه سکوریت را در این مقاله از سایت ساز و کار شرح داده ایم.

تحمل وزن شیشه سکوریت چیست

به چه دلیل باید میزان تحمل وزن شیشه سکوریت را بداینم

همانطور که گفته شد، شیشه های سکوریت در ضخامت ها و انواع گوناگون به بازار عرضه می شوند. برای انتخاب نوع درست این متریال که هم کارایی لازم را تأمین نماید و هم هزینه های اضافه را برای تکمیل پروژه در پی نداشته باشد، باید میزان تحمل وزن شیشه به دقت محاسبه و مشخص شود. فرض کنید برای ساختن پله هایی با استفاده از شیشه سکویت این عامل در نظر گرفته نشوند و صرفا با توجه به ذهنیات فرد مجری، انتخاب ضخامت شیشه صورت گیرد. اگر شیشه های منتخب ضخامت کافی نداشته باشند، بروز فاجعه انسانی در زمان استفاده از پله ها حتمی خواهد بود و چنانچه شیشه ها بسیار ضخیم انتخاب شوند، هزینه های اجرایی پروژه بی سبب بالا خواهد رفت که هر دو مورد غیر قابل قبول است و باید از بروز آن جلوگیری شود، از این رو لازم است با تکیه بر دانش افراد خبره، ضخامت شیشه ها و مقدار قدرت تحمل وزن در آنها، به دقت تعیین گردد.

به چه دلیل باید میزان تحمل وزن شیشه سکوریت را بداینم

نحوه محاسبه تحمل وزن شیشه سکوریت چگونه است

امروزه استفاده از شیشه های سکوریت به دلیل زیبایی و مقاومت بالای آن‌ها رواج زیادی یافته است و شاهد حضور این المان در بخش های مختلفی از سازه ها نظیر بالکن ها و تراس، بام ها، پله ها و موارد دیگری از این دست هستیم. این شیشه ها مقاومت چهار برابری نسبت به دیگر شیشه های موجود در بازار دارند. دلیل این امر هم در پروسه منحصر به فرد ساخت این متریال نهفته است، چرا که این نوع شیشه تحت حرارت زیاد به شکل مذاب درمی آید و سپس به سرعت سرد می شود، در نتیجه درونی ترین بخش شیشه سکوریت، در طی این فرآیند به فرم کششی تبدیل می شود و سطوح بیرونی نیز بسیار متراکم تر از دیگر انواع شیشه می شود. حاصل تولید با این روش، محصولاتی ایمن است که مقاومت خوبی در برابر ضربه و فشارهای وارده پیش بینی نشده دارد. اجرای این فرآیند بر وزن شیشه های حاصل نیز اثر می گذارد.
به طور کلی وزن شیشه های سکوریت حاصل ضرب چگالی آن بر حسب گرم بر سانتی متر مکعب در ضخامت شیشه بر حسب میلی متر است. البته برای محاسبه دقیق وزن هر قطعه شیشه ای ساخته شده تحت فرآیند ساخت سکوریت، باید عدد فوق را در عرض و ارتفاع قطعه نیز ضرب نمود. با توجه به اینکه مقدار چگالی هر جسم وابسته به جرم آن است، لذا چگالی های متفاوتی برای شیشه های سکوریت در نظر گرفته می شود. در اغلب مواقع چگالی شیشه های سکوریتی در حدود 2.42 تا 2.52 متغیر است. با توجه به مطالب ذکر شده وزن تقریبی یک شیشه سکوریت چهار میلی متری 10 کیلوگرم خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحمل وزن شیشه سکوریت با شماره های درج شده در سایت سازو کار با کارشناسان آن د ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه