استخر شیشه ای در ارتفاع؛ همه چیز درباره ساخت استخر شیشه ای روی برج یا بالای پشت بام

امروزه یکی از طراحی های خلاق شرکت های مهندسی ساختن استخر بر روی پشت بام یا بالای برج است. بسیاری از مجتمع های مسکونی و برج ها در شهرهای بزرگ یک استخر در بالای پشت بام دارند که ساکنین مجتمع می توانند در فصل های مختلف از آن استفاده کنند. استخرهای شیشه ای بالای برج به دو صورت ثابت و موقت طراحی و راه اندازی می شوند. برای ساخت استخرهای موقت می توان از استخرهای آماده استفاده کرد که از برزنت و pvc ساخته شده اند و به راحتی می توان آن ها را از یک مکان به مکان دیگر انتقال داد.
راه اندازی این استخرها کار چندان دشواری نیست و بایستی تنها یک فضای آرامش بخش مانند چمن مصنوعی و آلاچیق هایی برای سایه بان در نظر گرفته شود؛ اما ساخت استخر ثابت که با ورق های فولادی یا فایبرگلاس پیش ساخته آماده می شوند، نیازمند طراحی و محاسبات مربوط به وزن آن است. این محاسبات باید توسط ناظران نظام مهندسی تأیید شوند در غیر این صورت امکان ساخت استخر بر روی پشت بام وجود نخواهد داشت. برای اطلاع از قیمت سقف شیشه ای مثل سقف شیشه ای استخر می توانید با کارشناسان مجموعه سازوکار در ارتباط باشید. 

طراحی و اجرای استخر شیشه ای روی پشت بام

مهندسان و طراحان استخرهای شیشه ای در ارتفاع بایستی از شیوه های ایمن برای ساخت آن ها استفاده کنند و از فضای که در اختیار دارند نهایت استفاده را ببرند. شرکت سازوکار طراحی و اجرای استخر شیشه ای روی پشت بام را انجام می دهد و هم وطنان عزیز می توانند برای سفارش انواع اتاق های دارای سقف شیشه ای مانند استخر بالای برج به این مجموعه مراجعه کنند.

طراحی و اجرای استخر شیشه ای بالای برج

طراحی و اجرای استخر شیشه ای بالای برج

برای ساخت اتاق های شیشه ای و اجرای استخر شیشه ای روی پشت بام باید از شیشه هایی استفاده شود که مقاومت کافی داشته باشند و بتوانند در برابر شرایط بد آب و هوایی استحکام خود را حفظ کنند. معمولاً شیشه های لمینت سکوریت به صورت شفاف یا رنگی برای ساخت این نوع از استخرها و سقف های شیشه ای استفاده می شود. شیشه های سکوریت دوجداره در برابر ضربه مقاومت دارند و در مقایسه با شیشه های خام مقاوم ترند و براثر ضربه ایمنی دارند. ساختن یک اتاقک شیشه ای به همراه استخر روی پشت بام یا بالای برج می تواند به قیمت یک ساختمان بیافزاید. به همین جهت بهتر است از این گزینه برای بالا بردن قیمت ساختمان خود استفاده کنید بهره ببرید.

نکات ایمنی ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع

ساخت استخر شیشه ای بر روی پشت بام و استفاده از آن می تواند یک تجربه بی نظیر برای هر شخصی باشد. استخرهای شیشه ای در باغ ها، ویلاها و مناطق مختلف ساخته می شوند؛ اما ساخت یک استخر شیشه ای در ارتفاع آن هم بالای پشت بام یا بالای برج، نیازمند طراحی و رعایت نکات ایمنی می باشد. گروه مهندسانی که در زمینه ساخت استخرهای شیشه ای تجربه و تخصص دارند، باید وظیفه انجام چنین مأموریتی را به عهده بگیرند و نکات ایمنی را رعایت کنند. محاسبات دقیق قبل از ساخت استخر شیشه ای بالای برج بایستی انجام شود و وزن استخر به همراه آب و اسکلت بندی آن محاسبه شود. در غیر این صورت پروژه با شکست مواجه خواهد شد. پس از انجام تمام استانداردها و رعایت قوانین و اصول ساخت استخر بایستی تعیین نظام مهندسی گرفته شود در غیر این صورت امکان ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع وجود ندارد.

هزینه استخر شیشه ای در ارتفاع

هزینه استخر شیشه ای در ارتفاع

هزینه استخر شیشه ای در ارتفاع با توجه به نوع آن و تجهیزات مورد استفاده متفاوت است. ضخامت شیشه، تعداد لایه های شیشه، جنس آن و کیفیت شیشه روی قیمت تأثیر دارد. برای اطلاع از هزینه ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع وب سایت فروشگاهی سازوکار را مشاهده کنید و از طریق شماره های بخش فروش این مجموعه اطلاعات موردنیاز خود را کسب نمایید.

سازوکار طراح و مجری انواع استخرهای شیشه های بالای برج و پشت بام

یکی از شرکت های معتبر در زمینه ساخت استخر شیشه ای بالای برج و پشت بام شرکت سازوکار است که با سال ها تجربه در زمینه اجرای پروژه های لوکس و مدرن در خدمت هم وطنان عزیز است. این مجموعه با استفاده از تکنیسین های مجرب و متریال با کیفیت اقدام به ساخت استخر شیشه ای می کند. تمامی مراحل مربوط به ساخت استخر شیشه ای ازجمله آب بندی اصولی، طراحی شیشه و نحوه قرارگیری و احداث آن توسط مهندسان بررسی می شود. اگر نیاز به گودبرداری برای اجرای استخر باشد تمامی این مراحل با رعایت نکات ایمنی انجام می شود.
اجرای تأسیسات الکتریکی و مکانیکی مانند لوله کشی، عایق کاری و ... نیز پس از طی مراحل اولیه توسط تیم طراحی سازوکار صورت می گیرد. در هنگام اجرای استخرهای شیشه ای بایستی به نکاتی نظیر محل اتصال شیشه و بتن و همچنین آب بندی آن ها با پروفیل های مخصوص، دقت ویژه ای شود. در غیر این صورت پروژه موفقیت آمیز نخواهد بود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با طراحی و اجرای انواع سقف های شیشه ای بالای برج و پشت بام می توانید با شماره های درج شده در وب سایت سازوکار تماس حاصل فرمایید و سؤالات خود را با کارشناسان این مجموعه در میان بگذارید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید