قیمت ضایعات شیشه ساختمانی

با استفاده از علم و فناوری صنعت شیشه سازی پیشرفت گسترده ای پیدا کرده است و در انواع مختلفی تولید می شود، این محصولات بسته به خصوصیاتی که دارند دارای کاربردهای متفاوتی هستند. در صنایع ساختمان سازی برای دکوراسیون داخلی، نما و ... از انواع شیشه استفاده می کنند که در طول کار ممکن است ضایعات بسیاری تولید شود، ضایعات شیشه ساختمانی تولید شده  قیمت های متفاتی دارند و بسته به عوامل مستقیم و غیر مستقیم قیمت گذاری می شوند. در واقع ضایعات شیشه ساختمانی کاربرد زیادی دارند و اغلب با بازیافت به چرخه تولید وارد می شوند از این رو بسیار حائز اهمیت هستند.

خرید ضایعات شیشه ساختمانی نیاز به تخصص دارد از این رو باید شناخت کافی نسبت به این ضایعات داشته باشید. ضایعات شیشه ساختمانی اغلب به دو صورت صنعتی و غیر صنعتی قابل بازیافت هستند که هر فرد متناسب با نیاز و درخواست خود می تواند بهترین انتخاب را داشته باشد. مواد دور ریختنی شیشه هایی که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند را ضایعات شیشه ساختمانی می گویند که شامل انواع شیشه رنگی، سکوریت، لمینت و ... است. فروش ضایعات شیشه ساختمانی بهترین روش برای کاهش هزینه های تمام شده است. علاوه بر این بهترین ماده اولیه برای تولید کنندگان شیشه است. از این رو جزء مهم ترین صنایع برای کارخانه های تولید شیشه محسوب می شود.

در کل قیمت ضایعات شیشه ساختمانی با توجه به عوامل مختلفی محاسبه می شود و بسته به نوع ضایعات، خلوص، کیفیت و ... این قیمت متغیر است و برای قیمت گذاری این محصولات باید از کارشناسان مجرب در این زمینه کمک گرفت تا بر اساس ویژگی های ضایعات شیشه قیمت مناسبی برای آن ها در نظر بگیرند. علاوه بر این عواملی مانند قیمت شیشه، نوسانات بازار و ... نیز می توانند تاثیر بسیاری در تعیین قیمت نهایی ضایعات شیشه ساختمانی داشته باشند. 

ضایعات شیشه ساختمانی چیست؟

ضایعات شیشه ساختمانی چیست؟

شیشه یکی از محصولات مهم در ساختمان سازی است که برای دکور داخلی، نما و ... مورد استفاده قرار می گیردکه این شیشه ها هنگام کار و نصب ممکن است دچار شکستگی شوند. انواع شیشه اضافی و یا شکسته ای که در ساختمان ها جمع آوری می شود را ضایعات شیشه ساختمانی می گویند. در واقع اغلب افرادی که از شیشه برای قسمت های مختلف ساختمان استفاده می کنند در تلاش اند شیشه های شکسته شده و باقی مانده آن ها را جمع آوری و بازیافت نمایند. جمع کردن ضایعات شیشه ساختمانی فواید بسیاری به همراه دارد که مهم ترین آن ها کاهش هزینه تولید شیشه و کاهش هزینه های تمام شده شیشه کاری در ساختمان است.

از ضایعات شیشه ساختمانی استفاده های بسیاری می شود و اغلب برای ساخت کاشی، انواع شیشه، بطری و ... قابل استفاده هستند. همانطور که در بالا اشاره شد ضایعات شیشه ساختمانی اهمیت بالایی دارند از این رو اغلب پس از جمع آوری آن ها را به فروش می رسانند، قیمت این ضایعات بسته به حجم و درجه بندی شیشه ها محاسبه می شود و می تواند تا حد زیادی هزینه های تمام شده را کاهش دهد.

مصارف ضایعات شیشه ساختمانی چیست؟

مصارف ضایعات شیشه ساختمانی چیست؟

ضایعات شیشه ساختمانی پس از بازیافت امکان ذوب دوباره را دارند از این رو دارای کاربرد گسترده ای هستند. این محصولات با توجه به فرایندی که دارند بعد از بازیافت برای تولید دوباره به انرژی کمتری نیاز دارند. شیشه های ساختمانی همگی از سیلیس و اکسید کلسیم تولید می شوند که از منابع تجدیدناپذیر هستند و با بازیافت آن ها می توان تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و به حفظ محیط زیست نیز کمک کرد. متخصصین فعال در این زمینه تلاش دارند با انجام برخی آزمایش ها و عملیات ضایعات شیشه ساختمانی را به مواد اولیه برای تولید محصولات دیگر تبدیل کنند ضایعات شیشه ساختمانی مصارف بالایی دارند و بسته به نوع، خلوص و ... می توان در موارد زیادی از آن ها استفاده کرد. در زیر به برخی از مصارف ضایعات شیشه ساختمانی اشاره شده است:

 • تولید نوعی آسفات مخصوص که دارای مقداری شیشه خرد شده دارد
 • ساخت انواه کاشی، آجر رسی، سنگ بنا و ...
 • عایق پشم شیشه
 • ترکیب با پلاستیک، پلیمر و شیشه های عایق
 • ساخت انواع بطری
 • تهیه شیشه های هنری
 • سیمان هیدرولیک
 • فایبر گلاس
 • تولید ساینده هایی مانند سنباده
 • تیرهای تلفن و حفاظ پست
 • برخی از کودهای شیمیایی
 • استفاده در بتن

ساز و کار یکی از سایت های معتبر در زمینه فروش انواع شیشه و سازه های شیشه ای است. این مجموعه برای جلب رضایت مشتری های خود و ارائه انواع شیشه با کیفیت بالا و قیمت مناسب را بدون هیچ واسطه ای در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. 

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید