تعمیر شیشه سکوریت | رگلاژ درب شیشه ای

استفاده از شیشه در هنر و معماری دارای سابقه ای طولانی است. استفاده از شیشه ها از دیرباز تا کنون دارای مزیت های بسیاری بوده است که به مرور و با پیشرفته شدن صنعت، نقوص و عیب هایی که در استفاده و نصب آن ها وجود داشته برطرف شده است. شیشه های سکوریت را می توان جدیدترین و بی نقص ترین نسل از شیشه های عصر حاضر دانست. این نوع از شیشه دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را برای موارد خاص کاربردی کرده است. از جمله ویژگی های شیشه سکوریت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سختی و مقاومت بالا
  • مقاومت در برابر رطوبت
  • مقاومت در برابر شک دمایی
  • مقاومت در برابر وزنه و فشار
  • مقاومت در برابر تغییر رنگ و ماهیت
  • دوام و عمر طولانی
  • مقاومت در برابر شکستن و ترک برداشتن و ...

با وجود تمام مزایای شیشه سکوریت، در هر حال امکان آسیب دیدن و یا معیوب شدن این نوع از شیشه ها نیز وجود دارد که با رگلاژ کردن می توان عیب به وجود آمده را در کمترین زمان برطرف نمود. عیب های به وجود آمده در شیشه های سکوریت اغلب مربوط به ابزار و یراق آلاتی است که در نصب آن ها به کار گرفته می شود و می توانند به راحتی رگلاژ شوند. برای اطلاع از آخرین قیمت شیشه و قیمت شیشه سکوریت می توانید از طریق سایت سازوکار اقدام کنید. 

تعمیر کردن شیشه سکوریت

مشکلاتی که در هنگام نصب و یا بعد از آن برای شیشه های سکوریت به وجود می آید، می تواند توسط تیم متخصص و حرفه ای ترمیم و تعمیر شود. به دلیل تاثیری که شیشه های سکوریت در زیبایی و حفظ امنیت سازه ها دارند نگهداری و تعمیر آن ها در صورت آسیب، بسیار ضروری تلقی می شود. از جمله مواردی که ممکن است باعث خرابی و یا آسیب شیشه سکوریت شود، می توان به شکستگی و یا آسیب لولا ها اشاره کرد. یراق آلاتی که در نصب شیشه های سکوریت استفاده می شوند، می توانند دچار آسیب شوند. در صورت شکستن خود شیشه باید برای تعویض شیشه سکوریت اقدام کنید.

تعمیر کردن شیشه سکوریت

رگلاژ شیشه سکوریت

در هنگام نصب شیشه های سکوریت، شیشه ها و یراق آلات مونتاژ خواهند شد. قطعات متعدد مورد استفاده در نصب شیشه های سکوریت به خصوص درب های شیشه ای این الزام را به وجود خواهد آورد که هر چند وقت یکبار تمامی قطعات و اتصالات آن ها مورد بررسی قرار گیرند.
در رگلاژ کردن شیشه سکوریت مهارت و تخصص بسیار اهمیت دارد و این کار توسط هر کسی نمی تواند انجام شود. یراق آلات شیشه های سکوریت مانند لولاهای شیشه سکوریت، قفل شیشه، استوپ شیشه، دستگیره، ریل، فریم و بست شیشه های سکوریت توسط افراد متخصص نصب و تست می شود. رگلاژ کردن شیشه های سکوریت بسته به محلی که نصب شده اند می تواند متفاوت باشد. اغلب شیشه سکوریت هایی که به عنوان درب نصب می شوند دارای مشکل باز و بسته شدن هستند که رگلاژ کردن این مورد به راحتی و با روغن کاری و یا تعویض قطعه معیوب میسر است.

رگلاژ شیشه سکوریت

رگلاژ درب شیشه ای

در رگلاژ کردن درب های شیشه ای دسترسی به کیس ضروری است. با دسترسی به برد تنظیمات لازم جهت اجرا انجام می شوند. این موارد در صورت اتومات بودن شیشه های سکوریت مانند درب های شیشه اتوماتیک قابل انجام است. در رگلاژ کردن درب های شیشه ای قطعه معیوب و یا آسیب دیده تعویض و یا تعمیر خواهد شد. از نکات مهم قبل از رگلاژ کردن درب های شیشه ای هزینه ای است که مشتری بابت تعویض و یا تعمیر آن باید بپردازد. به همین دلیل بهتر است قبل از رگلاژ کردن هزینه آن مشخص و اطلاع داده شود.
درب های شیشه ای به دلیل باز و بسته شدن، بیشتر در معرض خراب شدن قرار دارند. آسیب درب شیشه ای ممکن است دارای دلایل بسیاری باشد.
اگر درب های شیشه ای به سختی باز و بسته شوند ممکن است ایراد از لولا و یا استوپ باشد. این مشکل با یک روغن کاری ساده قابل برطرف شدن است. در موارد دیگر که مشکل جدی تر است نمی توان مشکل را اینقدر ساده برطرف نمود و حتما با استفاده از تکنسین حرفه ای، درب و یراق آلات آچارکشی خواهند شد. اگر شیشه های سکوریت مورد استفاده در درب های شیشه ای دارای فریم باشند و فریم آن ها دچار شکستگی شود باید آن را تعویض کرد. رگلاژ به موقع درب های شیشه ای می تواند عمر محصول را تا مدت زیادی افزایش دهد.

 

نوشتن دیدگاه