طراحی در و پنجره

طراحی در و پنجره از دیرباز یکی از مسائل مهم در زمینه طراحی نمای خارجی بناها بوده است. زیرا در و پنجره از المان هایی است که تنوع طراحی آن ها باعث می شود نوع کاربری ساختمان ها مختلف باشد و در کاربری های مختلف از پنجره های متفاوتی استفاده نماییم. دلیل این امر این است. رنگ و طرح در و پنجره در فرهنگ های مختلف بیانگر طبقه اجتماعی ساکنین آن بوده است تا جایی که پنجره های قصرها استاندارد خاصی رعایت می شد و معمولا بلندتر از پنجره های معمولی بود یا در طراحی پنجره های کلیساها در اروپا همیشه از شیشه های رنگی استفاده می گردید.

علاوه بر این، به دلیل تفاوت هایی که در رابطه با آب و هوایی مناطق مختلف وجود دارد، نوع طراحی در پنجره ها نیز متفاوت خواهد بود. زیرا متریال به کار رفته در این المان ها باید شرایط ویژه ای داشته باشند. مثلا در مناطق مرطوب یا بارانی استفاده از پنجره هایی بدون لایه روکش و آهن خالص عاقلانه نیست و در صورت تمایل به استفاده از این مواد باید از روش های ضد زنگ نمودن سازه ها استفاده نمود. یا استفاده از شیشه های بزرگ معمولی در مناطق سردسیر و بارانی باعث می گردد تا گرم نمودن فضای داخلی به انرژی بیشتر ی نیاز باشد و لازم است که در طراحی در و پنجره ها در این نواحی، به استفاده از پنجره های دوجداره اهمیت بیشتری داده شود.

طراحی در و پنجره فلزی

طراحی در و پنجره فلزی یکی از درخواست هایی است که از طرف کسانی که سفارش در و پنجره برای ویلاها و باغ های خود دارند معمولا در سفارش های خود ذکر می کنند. منظور از پنجره های فلزی، پنجره آهنی یا آلومینیومی است. اما این پنجره ها مشکلات و معضلاتی را به همراه دارد. مثلا پنجره های آهنی وزن بالایی دارد و به دلیل رسانایی بالای گرما در صورت آتش سوزی بسیار گرم خواهد شد. علاوه بر آن این نوع پنجره های فلزی گرما و سرما را به راحتی عبور داده و هدر رفت انرژی خواهیم داشت.

طراحی درب و پنچره فلزی

پنجره های فلزی که عایق بندی نشده باشند همواره در معرض زنگ زدگی و مشکلات مشابه خواهند بود. البته پنجره های الومینیومی به رغم فلزی بودن مشکل سنگینی وزن را ندارند ولی مشکل اتلاف انرژی همچنان باقی است. به همین علت پیشنهاد می گردد که در هنگام طراحی در و پنجره فلزی از یک لایه پروفیل در داخل قاب پنجره لحاظ گردد تا این مشکل از بین رود.

طراحی درب و پنجره به صورت استاندارد

طراحی درب و پنجره بر اساس اصول استاندارد شعاری است که گروه ساز وکار به آن معتقد بوده و همواره سر لوحه خود قرار داده است. درب و پنجره سازی اصولی دارد که هر شرکت سازنده ان در هنگام  تولید آن بای در نظر بگیرد مثلا پنجره سفارش داده شده برای چه نوع منطقه ای است، میزان تابش آفتاب و یا وزش باد در آن چقدر است؟

سفارش طراحی انواع در و پنجره برای محیط های اداری و مسکونی در ابعاد مختلف و با متریال متنوع در سایت ثبت شده و امکان پذیر خواهد بود. نمونه کارهای این مجموعه در حوزه طراحی در و پنجره در طرح های مدرن و سنتی وبا مواد اولیه متنوع در قسمت محصولات سایت ساز و کار قابل مشاهده است.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید