پارتیشن شیشه ای تلسکوپی

پارتیشن شیشه‌ای از ابزارهای کارآمدی است که امروزه نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد. صنعتگران با افزودن ویژگی تلسکوپی به پارتیشن شیشه ای، انعطاف پذیری آن را به مقدار زیادی افزایش دادند که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. اگر شما هم قصد استفاده از پارتیشن شیشه ای را دارید، اما در این حال دغدغه محدود شدن فضای خود با پارتیشن های ثابت را هم دارید، تا انتهای این مطلب همراه شرکت سازوکار باشید تا پارتیشن شیشه ای تلسکوپی و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار دهیم. شما عزیزان می توانید برای سفارش و اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای فریم لس و انواع پارتیشن شیشه ای فریم دار ارزان و با کیفیت با مشاورین سازوکار تماس بگیرید.

پارتیشن شیشه ای تلسکوپی

پارتیشن شیشه ای تلسکوپی چیست

این نوع پارتیشن از چند لنگه پارتیشن متحرک در کنار هم تشکیل شده است. و در صورت لزوم به راحتی می توان آن‌ها را بصورت کشویی باز کرد. بکار بردن عنوان تلسکوپی برای این نوع پارتیشن بخاطر نحوه عملکرد آن است. لنگه ها در زمان جمع شدن به یک سمت حرکت و بر روی هم قرار می گیرند. با توجه به فضای مورد نظر، تعداد لنگه های آن متفاوت است اما غالبا تعداد آن‌ها 3 یا 6 لنگه است. در نوع 3 لنگه، یکی از پارتیشن ها ثابت است و 2 لنگه متحرک، بصورت تلسکوپی بر روی آن جمع می شوند. در نوع 6 لنگه، شیوه بصورت 3 لنگه است فقط لنگه ها به دو قسمت 3 تایی تقسیم و در طرفین یکدیگر قرار می گیرند. باز و بسته کردن لگه های پارتیشن شیشه ای تلسکوپی را می توان بصورت دستی و یا اتوماتیک انجام داد. واضح است برای نوع الکتریکی نیاز به موتور برقی جهت باز و بسته کردن درب‌ها است. نکته دیگر در مورد عملکرد این نوع پارتیشن سرعت باز و بسته شدن لنگه ها است. زمانی که آخرین لنگه حرکت داده می شود. سرعت حرکت لنگه دوم نصف سرعت لنگه اول است تا هر دو لنگه با سرعت مناسب و بصورت هماهنگ حرکت داده شوند و همزمان بر روی لنگه ثابت جمع شوند. همان‌طور که متوجه شده اید تفاوت اصلی پارتیشن شیشه ای تلسکوپی با نوع کشویی آن در تعداد لنگه های متحرک در یک جهت است. در نوع تلسکوپی حداقل 2 لنگه متحرک در یک جهت وجود دارد، اما در نوع کشویی تنها یک لنگه متحرک در یک جهت وجود دارد. همین تفاوت باعث شده است تا در پارتیشن شیشه ای تلسکوپی نیاز به ریل مکانیکی دوبل و همچنین موتور و برد الکتریکی متفاوت باشیم. پارتیشن شیشه ای اداری یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای است که بسیار پر کاربرد است. 

پارتیشن شیشه ای تلسکوپی چیست

کاربرد پارتیشن شیشه ای تلسکوپی

پارتیشن شیشه ای تلسکوپی کاربرد زیادی دارد که در ادامه آن ها را شرح می دهیم.

  • انعطاف پذیری :پارتیشن های شیشه ای ثابت، محدودیت جابجایی دارند و باید از محیط به همان شکل استفاده کنیم، اما از مزایای جذاب پارتیشن شیشه ای تلسکوپی می توان به انعطاف پذیری آن اشاره کرد، به طور مثال زمانی که در فضایی نیاز به برگزاری جلسه و یا کلاس آموزشی است می توان فضا را توسط پارتیشن های تلسکوپی محصور کرد و در زمانهای دیگر برای استفاده حداکثری از فضا، پارتیشن ها را جمع کرد.
  • صرفه جویی انرژی: از دیگر کاربردهای مفید این نوع پارتیشن جلوگیری از اتلاف انرژی است. در زمان‌هایی که نیاز به خنک و یا گرم کردن قسمت خاصی از ساختمان داریم دیگر نیازی نیست تمام فضا و محیط را گرم کنیم و با بستن فضا بوسیله پارتیشن شیشه ای تلسکوپی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
  • ایجاد محیطی مدرن: پارتیشن های شیشه ای به تنهایی به شیک شدن محیط شرکت و خانه شما کمک می کند و زمانی که توسط نوع تلسکوپی به انعطاف پذیری فضا بیافزاید، محیطی کاملا مدرن و زیبا را دراختیار خواهید داشت.
    استفاده به عنوان درب ورودی: استفاده به عنوان درب ورودی مخصوصا در زمان‌هایی که مسیر ورودی کوچک است و نیاز به باز شدن کامل مسیر باشد، بسیار کاربردی است و عبور جمعیت زیاد و یا اشیای عریض را آسان می کند.
  • ایجاد فضای خصوصی: استفاده از این پارتیشن برای فضاهایی مانند اتاق خواب و یا محل بازی کودکان، این امکان را به شما می دهد که در مواقع مورد نیاز فضا را به محیط پذیرایی اضافه کنید و در زمان‌هایی که نیاز به استفاده خصوصی از فضاها دارید از ویژگی تلسکوپی بودن پارتیشن بهره ببرید.

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با پارتیشن شیشه ای تلسکوپی و کاربردهای آن آشنا کنیم. مشاوران شرکت ساز و کار آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند. لطفا از طریق سایت و یا شماره تلفن های شرکت، با کارشناسان ساز و کار در تماس باشید.

نوشتن دیدگاه