آیا پارتیشن شیشه ای جایگزین خوبی برای دیوار است؟

امروزه یکی از پرکاربردترین ابزارها برای تقسیم فضاهای داخلی، پارتیشن شیشه‌ای است. با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه خواهید شد که این نوع پارتیشن استفاده زیادی در دکوراسیون داخلی دارد. انسان عصر جدید علاقه مند است که برای تقسیم فضای داخلی ساختمان از ابزاری استفاده کند که دارای مزایایی همچون هزینه کم، استحکام کافی، حفظ حریم خصوصی و زیبایی باشد. اگر برای شما هم این سوال وجود دارد که آیا پارتیشن شیشه ای می تواند جایگزین خوبی برای دیوارهای سنتی باشید؟ تا انتهای متن همراه شرکت سازوکار باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. شما عزیزان می توانید برای سفارش و اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای فریم لس و انواع پارتیشن شیشه ای فریم دار ارزان و با کیفیت با مشاورین سازوکار تماس بگیرید.

آیا پارتیشن شیشه ای جایگزین خوبی برای دیوار است؟

در چه شرایطی می توان از پارتیشن شیشه ای به جای دیوار استفاده کرد؟

شاید کمی اغراق آمیز باشد که بگویم تقریبا در هر جایی می توان از پارتیشن شیشه ای استفاده کرد، اما خوب است بدانید که کارشناسان و متخصصان این حوزه در سال‌های اخیر تلاش کرده اند تا با توجه به محیط ها و شرایط مختلف ویژگی های مورد نیاز را تولید کنند. ایمنی اولین نکته ای است که کارشناسان به آن توجه کرده اند. صنعتگران با تولید پارتیشن های شیشه ای با ضخامت های مناسب و همچنین سکوریت کردن شیشه ها، استحکام و مقاومت مکانیکی کافی را به‌وجود می آورند تا شیشه ها در صورت وارد شدن ضربه به آن‌ها نشکنند و اگر هم ضربه بسیار شدیدی باعث شکسته شدن شیشه شد به افراد پیرامون شیشه آسیبی نرسد. از دیگر ویژگی های پارتیشن های شیشه ای می توان به عایق صوتی بودن برای استفاده در اتاق جلسات و اتاق تمرین موسیقی، مات بودن شیشه برای ایجاد حریم خصوصی، طرح‌های جذاب برای ایجاد محیطی زیبا نام برد. اجازه دهید برای آشنایی بیشتر شما با شرایط و مکان های نصب پارتیشن شیشه ای، در ادامه به برخی کاربردهای آن اشاره کنم.

  • شرکت ها و سازمان‌ها: از مراکزی که علاقه زیادی به استفاده از پارتیشن شیشه ای دارند، شرکت ها و سازمان‌ها هستند. در حال حاضر شرکت های معتبر بین المللی از این نوع پارتیشن در طراحی داخلی دفاتر خود استفاده می کنند. تقسیم محیط کاری همکاران، جداسازی اتاق جلسات، آموزش و همچنین اتاق انتظار از موارد استفاده از پارتیشن شیشه ای است.
  • خانه و آپارتمان: با آشنایی بیشتر خانواده ها از ویژگی های جذاب پارتیشن شیشه ای، استفاده از آن‌ها در منازل مسکونی روندی افزایشی را تجربه می کند. اگر شما هم نگران ایمنی این نوع پارتیشن ها هستید باید اشاره کنم که ایمنی شما و خانواده عزیزتان، اولین الویت کارشناسان است، به همین خاطر با توجه به شرایط و محل نصب پارتیشن، انواعی که ایمنی کافی را ایجاد کند را به شما پیشنهاد می دهند. جداسازی دوش حمام، ایجاد اتاق کودک، ایجاد اتاق تمرین موسیقی و ... از موارد استفاده پارتیشن شیشه ای در خانه است.
  • مراکز عمومی: غالبا مراکزی که دارای فضای گسترده ای هستند مانند ترمینال‌های فرودگاهی، نمایشگاه‌ها و مراکز خرید از پارتیشن شیشه ای برای جداسازی غرفه ها استفاده می کنند. پارتیشن شیشه ای به علت ویژگی هایی مانند زیبایی، قابلیت جابجایی آسان، عبور نور و عایق صوتی از محبوبیت زیادی در مراکز عمومی برخوردار است.

در چه شرایطی می توان از پارتیشن شیشه ای به جای دیوار استفاده کرد؟

در چه شرایطی نمی توان از پارتیشن شیشه ای به جای دیوار استفاده کرد؟

در قسمت قبلی به برخی مزایا و شرایط استفاده از پارتیشن شیشه ای اشاره کردیم، اما برخی شرایط هم وجود دارد که استفاده از دیوارهای سنتی دارای مزایای بیشتری نسبت به پارتیشن شیشه ای است. یکی از ایراداتی که افراد به پارتیشن شیشه ای می گیرند، عدم حفظ حریم خصوصی است. صنعتگران سعی کردند با تولید شیشه هایی که عایق صدا باشند و همچنین تولید شیشه های مات و یا استفاده از پرده کرکره ای در پارتیشن ها، این ایرادات را مرتفع کنند. با این تغییرات حریم خصوصی مخصوصا در دفاتر کاری تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا کرده است، اما طبیعی است که شما دوست داشته باشید برخی فضاها مانند اتاق خواب از دیوارهای سنتی باشد، به همین خاطر با تمام تلاش ها در این حوزه، هنوز استفاده از دیوارهای سنتی متداول است.همان طور که اشاره کردیم، استفاده از پارتیشن شیشه ای طی سال‌های اخیر در حال افزایش است و صنعتگران با بروز رسانی تکنولوژی تولید شیشه ها، محل هایی که امکان نصب آن‌ها باشد در حال گسترش است. و از طرفی ایمنی آن بیشتر و از لحاظ اقتصادی برای مصرف کننده مقرون به صرفه تر نیز شده است. پارتیشن شیشه ای اداری یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای است که بسیار پر کاربرد است. 

در چه شرایطی نمی توان از پارتیشن شیشه ای به جای دیوار استفاده کرد؟

اگر شما هم علاقه مند به استفاده از این نوع پارتیشن در دکوراسیون داخلی خود هستید برای دریافت مشاوره رایگان در این خصوص می توانید با کارشناسان ساز و کار از طریق وب سایت و تلفن در تماس باشید.

 

نوشتن دیدگاه