نصب شیشه با گچ

شیشه هایی که برای هر نوع از ساختمان استفاده می شوند متفاوت می باشند و باید طبق نقشه قبلی و با توجه به مصالح ساختمان استفاده شوند. این شیشه ها بعد از انتخاب باید مورد تایید ناظر ساختمان قرار بگیرند. در نصب شیشه ها با هر نوع از مصالحی اصول کلی و قواعدی مد نظر است. درز بین قاب و شیشه باید دارای اندازه ای مشخص باشد که این اندازه محدوده ای بین 2 تا 3 میلی متر خواهد بود. قابی که برای درب یا پنجره مورد استفاده قرار می گیرد دارای دو رنگ آستر و رنگ نهایی است. قبل از نصب باید رنگ آستر آن خشک شده باشد. قبل از نصب شیشه ساختمانی باید لبه قاب ها را از هر گونه آلودگی پاک نمود و ابعاد صحیح شیشه ها را به دست آورد.

اصول کلی نصب شیشه

شیشه ها را با استفاده از مواردی مانند بطانه و یا نوارهای پلاستیکی و لاستیکی به جایگاه خود می چسبانند. شیشه را با استفاده از الماس بر به اندازه مشخص برش می دهند. برخی از چارچوب ها که فلزی و یا چوبی می باشند و دارای زهوار می باشند. باید این زهوار ها برداشته شوند. برای برداشتن این زهوار ها از پیچ های خودکار با فاصله بیست سانتی متر استفاده می شود. اگر این نوع از چاچوب ها فاقد زهوار می باشند باید از میزان کافی بطانه استفاده شود. شیشه هایی که دارای طرح مشجر می باشند و طرح آن ها از یک طرف است باید دقت شود که قسمت طرح دار رو به بیرون ساختمان و یا اتاق باشد. برخی از شیشه ها به شیشه های ایمنی معروف اند. این شیشه ها نشکن می باشند و برای نصب دارای یراق آلات مخصوصی می باشند. بست کمری،بست اتصال شیشه، بست اتصال به سقف، لولا و ... ازجمله یراق آلات مخصوص نصب شیشه های ایمنی می باشند. با توجه به نوع درب یا پنجره مورد نظر می توان از بطانه یا نوار برای نصب آن استفاده کرد. در نصب درب و پنجره هایی که از جنس آلومینیوم می باشند می توان از نوارهای پلاستیکی استفاده کرد. به همین منظور برای نصب این نوار ها بر روی شیشه باید فضای کافی برای آن ها در نظر گرفته شود.

اصول کلی نصب شیشه

چگونه با استفاده از گچ، شیشه نصب کنیم

استفاده از گچ برای نصب شیشه تک جداره شیوه ای متداول نمی باشد اما در شرایط خاصی می توان از این روش استفاده نمود. در استفاه از گچ به عنوان بطانه بعد از آسیب دیدن و یا برای تعویض شیشه با مشکل مواجه خواهید شد. گچ به عنوان یکی از مصالحی است که بعد از سخت شدن سختی آن بسیار بالا است. برای نصب شیشه به وسیله گچ باید شیشه ها را چند میلیمتر کوچکتر از قاب مورد نظر برش داد. بعد از برش شیشه باید گچ را به شکل خمیری آماده کنید. به دلیل زود سخت شدن گچ این کار باید در مرحله آخر انجام شود. پس از آن با ظرافت و دقت بالایی باید گچ را به لبه های شیشه و پنجره مثل بطانه چسباند. پس از آن سطح کچ کاری شده را با یک کاردک باید مرتب کرد. شیشه ها را با استفاده از یک پارچه خیس قبل از خشک شدن گچ باید تمیز نمود.

نوشتن دیدگاه