فلاور باکس چیست

فلاور باکس نوعی جعبه به شکل گلدان است که معمولاً در فضای باز قرار می گیرد و برای نمایش گیاهان و گل ها مورد استفاده قرار می گیرد اما ممکن است برای پرورش گیاهان یا سایر گیاهان خوراکی نیز به کار رود. یک فلاور باکس ممکن است در زیر پنجره ای نصب شود و توسط براکت های دیوار در جای خود قرار گیرد. همچنین می توان از فلاور باکس ایوان ها، پله ها و پیاده روها، تراس خانه ها و ... استفاده کرد و حتی می توان آنها را از نرده های تراس آویزان کرد.

جنس های مختلف فلاور باکس

چوب، آجر، فلز، فایبرگلاس و پی وی سی همگی می توانند در ساخت فلاور باکس استفاده شوند ولی چوب یک ماده کلاسیک است که به دلیل طبیعی بودن مورد استقبال همگان واقع می شود. یک فلاور باکس چوبی معمولی قبل از اینکه علائم پوسیدگی از خود نشان دهد می تواند سه تا پنج سال و با رنگ آمیزی و نگهداری درست از آنها ممکن است حتی ده تا پانزده سال نیز دوام بیاورند. جنس فایبرگلاس از خاصیت ضد حشرات بودن برخوردار است. پی وی سی نیز پلاستیکی است که یک جایگزین ضد پوسیدگی در برابر چوب است و اغلب در خانه ها برای جلوگیری از پوسیدگی یا آسیب های جانبی استفاده می شود.

جنس های مختلف فلاور باکس

فلاور باکس برای تراس

وقتی به دیزاین تراس فکر می کنیم اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند گل ها، سبزیجات و گیاهانی هستند که از نرده های تراس به سمت پایین سرازیر شده اند. استفاده از فلاور باکس در تراس یکی از ابزار طراحی این مکان است که زیبایی این قسمت از منزل یا اداره را دو چندان می کند. فلاور باکس در تراس می تواند به اندازه دلخواه شما باشد و همچنین می تواند از چند باکس تا باکس های متعدد در هر اینج از نرده های تراس قرار بگیرد. فلاور باکس را می توان با ابزار مخصوص به دیوار های خالی تراس نیز وصل کرد تا فضا پر تر و سبزتر به نظر برسد. استفاده از فلاور باکس هایی با جنس فلزی در فضاهای باز مثل تراس مناسب است. معمولا در فلاور باکس های فلزی از گیاهان کوتاه و مینیاتوری بیشتر استفاده می شود. قرار دادن انواع کاکتوس و ساکولنت های رنگارنگ در فلاور باکس های چوبی نیز بسیار پیشنهاد می شود زیرا این گیاهان مقاوم به گرما و سرما هستند و به خوبی دوام می آورند.
استفاده از فلاور باکس برای کسانی که مدام در حال تغییر دکوراسیون هستند مناسب است، زیرا قابلیت جابجایی دارد و شما می توانید بنا بر نیاز تراس خود این باکس ها را جابجا کنید. حتما به یاد داشته باشید جنس فلاور باکس هایی که در فضاهای باز مثل تراس استفاده می شوند باید بسیار مرغوب و ضدآب باشد و با کوچکترین بارندگی دچار پوسیدگی های جبران ناپذیر نشود. در فلاور باکس ها حتما باید راهی برای خارج شدن آب اضافه موقع آبیاری گل ها قرار داده شود که هم گل ها پوسیده نشوند و هم بر اثر تجمع آب باکس از بین نرود. 

فلاور باکس آلومینیوم

فلاور باکس آلومینیوم

امروزه در ساخت و اجرای هر پروژه شهری، مسکونی و ... جنبه های گوناگونی از کار در نظر گرفته می شود که یکی از مهمترین آن ها جنبه زیبایی آن بنا یا محیط است. بسته به نوع پروژه می توان از المان های مختلفی برای زیبایی استفاده کرد. یکی از این موارد، استفاده از فلاور باکس ها هستند که در انواع مختلف و با کاربرد های متفاوت وجود دارند. فلاور باکس ها بسته به نوع متریال بکار برده شده در فرآیند ساختشان نامگذاری می شوند که از انواع آن ها می توان به فلاور باکس های سفالی، چوبی، پلاستیکی، فلزی و ... اشاره کرد. یکی از انواع فلاور باکس های فلزی، نوع آلومینیومی آن ها است که بیشتر به صورت آویزان و یا دیواری اجرا می شود. عموما برای طراحی و دکوراسیون ساختمان ها و در نما های خارجی به کار برده می شوند و برای حفاظت در مقابل رطوبت، از پوشش های محافظ بر روی ماده اصلی استفاده می شود. فلاور باکس های آلومینیومی بسیار نمای خوبی دارند و جلوه زیبایی به محل مورد نظر می دهند. همچنین این فلاور باکس های آلومینیومی مقاومت و ماندگاری خوبی در برابر ضربه دارند. برخی از انواع فلاور باکس ها به صورت پیش ساخته هستند و فرآیند اجرای خاصی ندارند اما فلاور باکس های آلومینیومی برای اجرا نیازمند یک گروه متخصص خواهد بود تا پروژه نهایی آن زیبایی و کیفیت مد نظر ما را داشته باشد. گروه درب و پنجره ساز و کار با بهره گیری از نیروی متخصص و فنی آماده اجرای انواع پروژه های  فلاور باکس های آلومینیومی و همچنین سایر پروژه ها می باشد. برای تهیه فلاور باکس های زیبا برای فضاسازی محیط خانه از جمله تراس، می توانید از طریق سایت سازوکار اقدام نمایید. برای دریافت مشاوره درباره فلاور باکس با مشاورین سازوکار در ارتباط باشید.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید