معایب پنجره دوجداره ریلی

پنجره های ریلی و لولادار جزو پرکاربردترین پنجره ها هستند که امروزه در طراحی اکثر خانه های جدید وجود دارند. این پنجره ها به پهلو حرکت می کنند و چهارچوب آنها از ریل هایی (تک ریل و دو ریل) تشکیل شده است که به آن ها امکان اجرای این حرکت را از یک طرف و یا دو طرف می دهد. 

double-glazed-rail-windows.jpg

قیمت پنجره دوجداره ریلی

قیمت پنجره دوجداره ریلی در ابعاد و ضخامت های متنوع در این صفحه محصول ارائه می گردد. این  نوع پنجره دوجداره، ریلی بوده و استفاده راحت دارد.پنجره دوجداره ریلی مزایای نسبتا زیادی دارد. از مهم ترین مزایای پنجره دوجداره ریلی می توان به مقاومت بالای  پنجره دوجداره در برابر آلودگی و باد و باران اشاره نمود از این رو این پنجره ها مناسب برای استفاده در نواحی مختلف کشور و در محیط هایی مانند  استخرها و حتی محیط های غیر مرطوب که نیاز به شست و شوی بالا دارد مناسب است. پنجره دوجداره ریلی، در تنوع بالای طرح و رنگ ارائه می گردد و می تواند در هر قسمت خانه، اتاق خواب، راهرو، ویلا، دفاتر کار،ادارات، شرکت ها قابل استفاده است. پنجره دوجداره ریلی از نمای بیرون، زیبایی دو چندانی را به محیط شما می بخشد. پنجره دوجداره ریلی ممکن است با روکش های متفاوتی ساخته شده  باشد.

پنجره دوجداره ریلی

پنجره دوجداره ریلی از سری درب و پنجره آلومینیومی بسیار مدرن و پر کاربرد است که قابلیت استفاده برای قسمت های مختلف را دارد. پنجره دوجداره ریلی می تواند در دو مدل ضد آب و ضد رطوبت تولید گردد و تنوع رنگی بسیار بالایی دارد. پنجره دوجداره ریلی  باعث می گردد حریم خصوصی به خوبی حفظ شده و در مقابل ضربه مقاوم است. سایت گروه ساز و کار این پنجره دوجداره ریلی  را در رنگ ها و طرح های چوبی بسیار متنوع به شما عزیزان عرضه می کند. قیمت پنجره دوجداره ریلی را نمیتوان بدون دانستن ابعاد پنجره و تعداد باز شو های آن به طور دقیق محاسبه کرد. چراکه قیمت پنجره دوجداره ریلی به میزان پروفیل مصرفی بر حسب  طول و قیمت شیشه دوجداره بر اساس متر مربع و یراق آلات آن بر اساس نوع مصرفی برای پنجره دوجداره باز شو لولایی و یراق کشویی برای پنجره های دو جداره یو پی وی سی کشویی بستگی دارد.

پنجره دوجداره ریلی

عیوب استفاده از پنجره های دو جداره ریلی – شیشه ای

از جمله معایب پنجره های دو جداره ریلی - شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • آسیب پذیری در شرایط هوایی بد: برای افرادی که در منطقه ای با یخبندان و طوفان های سنگین زندگی می کنند، ممکن است درهای شیشه ای گزینه مناسبی نباشد زیرا شیشه ها در برابر ضربه مقاوم نمی باشند. پنجره های دو جداره ریلی می توانند در شرایط آب و هوایی سخت چه بسیار سرد و چه بسیار گرم صدمه ببینند و خرد شوند.
 • مسائل امنیتی: اگرچه می توان قفل ها را بر روی درب و پنجره های شیشه ای ریلی نصب کرد، اما به اندازه قفل هایی که روی درب های چوبی حفر می شوند قوی نیستند. شیشه تنها یک محافظ فرضی در برابر سرقت است که به راحتی با ضربه می شکند.
 • محافظت از آن سخت است: پنجره شیشه ای ریلی نیاز به نگهداری بیشتری نسبت به درب و پنجره های معمولی دارند زیرا مستعد ابتلا به لکه های مختلف مثل لکه های آب و چربی و خط و خش هستند. زیرا لنگه های پنجره روی یکدیگر حرکت می کنند. این پنجره ها را اغلب اوقات باید تمیز کرد، مخصوصاً برای افرادی که در شرایط جوی نامتعادل زندگی می کنند.
 • نیاز به تعمیر و نگهداری: همچنین چهار چوب آن ها به تعمیر و نگهداری نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که همه قسمت ها به طور یکدست با یک اندازه باشند. اگر درب به راحتی باز نشود، می تواند به دلیل زنگ زدگی، پیچ و تاب و یا تنظیم چهار چوب باشد. یراق آلات بکاربرده شده به علت تحمل وزن بالای پنجره باید بعد از عمر مفید که کمتر از پنجره لولایی می باشد عوض بشوند. با گذشت زمان درب های شیشه ای ریلی می توانند فرسوده شوند. توصیه می شود هر 15 سال یکبار آن ها را جایگزین کرد. همچنین اگر بر روی شیشه ترک وجود دارد، باید فوراً آن را تعویض کرد.
 • ابعاد محدود: پنجره های ریلی با توجه به وزن و ساختار آن که روی ریل قرار می گیرد تا عرض 3 متر و ارتفاع 20/2 متر ساخته می شود که جنس آلومینیومی آن تا ابعاد حداکثر ارتفاع 40/2 قابل ساختن است.
 • محدودیت باز شدن: پنجره ی ریلی در عرض امکان باز شدن کمتر از 70 سانتی متر و بیشتر از 4 متر را ندارند.
 • هزینه خرید: این احتمالاً بزرگترین اشکال در درهای ریلی شیشه ای است. آنها قطعاً گران تر از درهای معمولی هستند. اگر از شیشه ی کم کیفیت استفاده بشود باعث هزینه اضافه می شود زیرا شیشه کم کیفیت نیاز به تعمیر و تعویض در آینده دارد. البته قیمت خرید بسته به نوع جنس پنجره ی UPVC یا آلومینیومی و یراق آلات بکاربرده شده متفاوت می باشد. اما به طور کلی با توجه به وزن بالای پنجره نیاز است از ریل و یراق آلات با کیفیت استفاده بشود.
 • عایق بندی ضعیف: عایق بندی این پنجره ضعیف است زیرا در موقعیت درزها و کنارها از چفت و بست کمتری نسبت به مدل لولا دار برخوردار است.

نمای داخلی پنجره دوجداره ریلی

مزیت های پنجره دوجداره ریلی

با توجه به معایب عنوان شده برای پنجره های ریلی، این نوع از پنجره ها دارای مزایایی نیز هستند که به طور مختصر عبارتند از:

 •  سهولت باز و بسته شدن پنجره
 • کاربرد در فضاهای کوچک
 • امکان نصب انواع پرده ها
 • امکان مشاهده فضای بیرون از ساختمان به طور کامل و غیره

 جهت دریافت مشاوره با شماره های مندرج در سایت تماس و یا جهت دریافت قیمت به صفحه قیمت شیشه دوجداره مراحعه فرمائید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید