ضخامت پارتیشن شیشه ای

پارتیشن بندی، یکی از بهترین راه ها برای تقسیم بندی یک مکان است. امروزه انواع پارتیشن بندی ها وجود دارد که یکی از زیباترین و مدرن ترین آن ها پارتیشن شیشه ای است که علاوه بر زیبایی، کارایی خوبی داشته و قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارد. البته پارتیشن شیشه ای در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود که هر یک زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. علاوه بر این، ابعاد و ضخامت هر نوع از پارتیشن های شیشه ای نیز با یکدیگر متفاوت است. اما در کل بنا به دلایلی، به ضخامت این پارتیشن ها افزوده می شود تا باعث افزایش کارایی آن ها شود. در ادامه قصد داریم ابتدا به معرفی و سپس به دلایل افزایش ضخامت پارتیشن شیشه ای اشاره کنیم.
پارتیشن های شیشه ای با تقسیم بندی فضا، امکان حداکثر استفاده از حداقل فضا را فراهم می کند. این پارتیشن ها برای تقسیم بندی محیط خانه و محیط اداری به کار می روند. پارتیشن های شیشه ای، باعث وضوح دید و شفافیت بیشتر می شوند و در انواع مدولار، اداری، دو جداره و چند جداره وجود دارد.

تعریف ضخامت پارتیشن شیشه ای چیست؟

زمانی که از ضخامت پارتیشن های شیشه ای صحبت می کنیم، منظورمان پهنای شیشه این سازه است که با توجه به نوع پارتیشن و کارایی آن، متغیر خواهد بود. بد نیست بدانید که میزان ضخامت شیشه های این سازه به هیچ وجه نباید از 10 میلی متر کمتر باشد، چرا که کارایی پارتیشن به شدت تحت شعاع قرار می گیرد و هزینه های زیادی به مصرف کننده تحمیل می کند.

تعریف ضخامت پارتیشن شیشه ای چیست؟

چه چیزی باعث افزایش ضخامت پارتیشن شیشه ای می شود؟

برای ساخت پارتیشن های شیشه ای از شیشه های متفاوتی استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به شیشه های سکوریت، شیشه های دولایه و شیشه های میرال و نشکن اشاره کرد که دارای ضخامت های مختلفی هستند. اما قابل ذکر است که دو عامل مقاوم سازی و عایق بندی باعث می شوند که ضخامت این شیشه ها افزایش یابند.

  • مقاوم سازی: اولین هدف از افزایش ضخامت پارتیشن های شیشه ای، مقاوم سازی آن ها در برابر انواع ضربات است. البته، برای مقاوم سازی این سازه در کنار استفاده از شیشه های ضخیم، از جداره های مقاوم نیز می توان استفاده کرد. قابل ذکر است که توجه به این موضوع می تواند عمر مفید پارتیشن های شیشه ای را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد و به همین دلیل مصرف کننده در حین انتخاب این وسیله، حتماً باید این موضوع را جدی بگیرد.
  • عایق بندی: دلیل دیگر افزایش ضخامت پارتیشن های شیشه ای، پروسه عایق بندی این وسیله است. برای انجام این پروسه از روش های متعددی استفاده می شود. اما بهترین روش استفاده از شیشه هایی است که ضخامت بیشتری دارند. چرا که ساختار این نوع شیشه ها، به گونه ای طراحی شده است که می توانند به بهترین وجه ممکن از انتقال صدا و هدر رفتن انرژی جلوگیری کنند و در نتیجه مصرف کننده با انتخاب آن ها، این فرصت را دارد که در کنار پارت بندی ساختمان خود، از مزیت های دیگر این نوع پارتیشن نیز استفاده کند و هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهد.
نوشتن دیدگاه