پارتیشن شیشه ای چیست

پارتیشن همان دیوایدر یا جداکننده موقت است که جزء سازه های اصلی ساختمان نیست، با این وسیله می توانید از فضا بیشتر و بهتر استفاده کنید و یک بخش بزرگ را به چند قسمت تقسیم کرده تا عملکرد گوناگونی داشته باشند. از پارتیشن در مکان های متفاوت اداری، مسکونی و غیر مسکونی می توان استفاده کرد، پارتیشن در جنس های متفاوت چوبی، شیشه ای و ... موجود است که به دو صورت تک جداره و دو جداره تولید می شوند.
پارتیشن شیشه ای در واقع همان دیوار شیشه ای است که سبب تفکیک فضاها شده و می توان از آن به عنوان عایق صوتی نیز استفاده کرد همچنین از عبور عواملی چون حشرات، گرد و خاک و... به فضای داخل ساختمان جلوگیری می کند، از پارتیشن شیشه ای به عنوان یک وسیله ساده و سریع در ساخت دفترهای کار استفاده می شود، در ساخت و نصب برخی از این پارتیشن ها، فریم های آلومینیومی و استیل به کار می رود. پارتیشن شیشه ای باید از شیشه های بادوام و سکوریت تهیه شود، کیفیت یراق آلاتی هم که در آن به کار می رود باید عالی باشد تا بتوان محصول با کیفیتی را ارائه داد. به وسیله پارتیشن های شیشه ای می توانید نمایی زیبا به محیط داده و فضایی تمیز و شفاف داشته باشید، به خصوص در محیط های اداری بهترین گزینه که بسیار حیاتی است و چشم انداز زیبایی به فضا می دهد.

ویژگی های پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای ویژگی های بسیاری دارد از جمله:

  • شیک بودن
  • دادن جلوه خاص به محیط
  • ضخامت کم
  • عملکرد صوتی آکوستیک تا 47 دسی بل
  • نصب آسان
  • نصب سریع
  • نصب با ارتفاع کامل
  • داشتن طیف کامل از رنگ و فریم
  • اجرا انواع طرح روی آن

ویژگی های پارتیشن شیشه ای

نکاتی درباره پارتیشن شیشه ای

بیشترین و بهترین شیشه ای که در ساخت پارتیشن به کار می رود و جزئی از دیتیل پارتیشن شیشه ای ست، شیشه سکوریت هست زیرا خاصیت و ویژگی های بسیاری داشته و بی خطر است. قیمت شیشه سکوریت نسبت به شیشه معمولی بالاتر است اما این هزینه اضافه در طولانی مدت به نفع شما تمام خواهد شد. 
استفاده از پارتیشن های شیشه ای در اکثر کشورها مرسوم و رایج است و می تواند آرامش خاصی را برای کاربران به همراه داشته باشد، از دیگر ویژگی های این دیوارهای شیشه ای انتقال کامل نور است زیرا نور را بدون هیچ تغییری به فضا وارد می کنند.
بیشترین استفاده از پارتیشن شیشه ای در دفاتر اداری است می باشد، با استفاده از این پارتیشن ها تمرکز مدیران بر کارمندان بیشتر است. در ساخت و تهیه پارتیشن های شیشه ای باید نهایت دقت و ظرافت را به کار برد و از تمام جنبه های قدرت، استقامت، دوام، طول عمر و ... تست شود، به طور کلی از شیشه های سکوریت با 10میل ضخامت برای این امر استفاده می شود.
پارتیشن های شیشه ای زیبایی خاصی به محیط می دهند که بیشتر به صورت افقی نصب می شوند، برای اتصال شیشه ها به هم از درزگیرهای پلی کربنات، چسب های یو وی و لامپ یو وی و چسب دو طرفه فلکسیبل استفاده می شود که چسب یو وی بیشترین تاثیر را در انتقال صدا، گرما و سرما، گرد و خاک و ... دارد. نکته مهمی دیگری که در پارتیشن شیشه ای وجود دارد، یراق آلات به کار رفته است که باید از ظرافت و زیبایی بسیاری برخوردار باشد.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت پارتیشن های اداری در انواع مختلف ازجمله پارتیشن های شیشه ای با کارشناسان سازوکار در ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه