پارتیشن شیشه ای منزل

پارتیشن‌ شیشه‌ای در واقع همان دیوارهای حائل هستند، با این تفاوت که از جنس شیشه دو جداره ساخته می‌شوند. این پارتیشن‌ها در گذشته در ادارات و اتاق‌های رسمی به کار برده می‌شدند، اما اکنون استفاده از آن‌ها در منزل نیز بسیار رواج پیدا کرده و خانه‌های زیادی از آن استفاده می‌کنند. طرح‌های جدید دکوراسوین امروزی موجب شده است تا طراحان از تمامی ظرفیت‌های موجود برای خلق ایده‌های نوین استفاده کنند. استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای به جای دیوار نیز یکی از این ایده‌های جذاب است. پارتیشن‌ها دارای انواع مختلفی هستند که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

 • پارتیشن شیشه‌ای در محیط‌های خدماتی
 • پارتیشن شیشه‌ای در فضای اداری
 • پارتیشن شیشه‌ای در فضای تجاری
 • پارتیشن شیشه‌ای در منزل

هر کدام از این پارتیشن‌های قابلت‌های خاص خود را داشته و بسته به سلیقه افراد انتخاب می‌شوند. برخی از افراد از این پارتیشن‌ها حتی برای سرویس بهداشتی و حمام خود نیز استفاده می‌کنند که این امر جلوه‌ای زیبا به فضای خانه می‌بخشد. برای استعلام لیست قیمت پارتیشن شیشه ای با ساز و کار همراه باشید.

استفاده از پارتیشن شیشه‌ای در فضای خانه

همانطور که گفتیم امکان استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای در همه مکان‌ها میسر بوده و هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد. استفاده از پارتیشن منزل بستگی به ابعاد و معماری خانه دارد. به گونه‌ای که نباید هیچ گونه دیواری به جز دیوارهای کناری وجود داشته باشند. همچنین، این پارتیشن‌ها نیاز به یک فضای کاملا خالی و بزرگ دارند تا خود را جلوه دهند؛ البته، این بدان معنا نیست که امکان استفاده از آن در فضاهای کوچک وجود نداشته باشد. در واقع منظور از فضا، وجود یک فضای خالی و بدون ستون است. 

این پارتیشن‌ها می‌توانند اتاق‌های زیبایی را ایجاد کنند؛ همچنین امکان ساخت آشپزخانه و حتی گلخانه نیز با آن‌ها وجود دارد. شما همچنین می‌توانید از این پارتیشن‌ها به عناون یک دیوار حائل استفاده کرده و قسمت‌های مختلفی از خانه را از هم جدا کنید. بنابراین، همانطور که مشاهده می‌کنید هیچ محدودیتی در استفاده از این پارتیشن‌ها در منزل وجود ندارد.

جنس شیشه در پارتیشن‌های منزل

جنس شیشه پارتیشن‌های منزل، اغلب از شیشه‌های دو جداره و شیشه سکوریت می‌باشد. از آن جایی که امکان شکسته شدن دیوارهای شیشه‌ای در هر لحظه وجود دارد، منطقی است تا از شیشه‌های سکوریت استفاده کنیم. این شیشه‌ها در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و در صورت شسکته شدن به تکه‌های مکعبی و غیر برنده تبدیل می‌شند؛ امری که هیچ خطر جانی به همراه ندارد. 

مزایای پارتیشن‌های شیشه‌ای منزل 

استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای مزایای منحصر به فردی همراه دارد که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • مقیاس پذیر بودن پارتیشن‌های شیشه‌ای
 • مقرون به صربه بودن نسبت به مصالح ساختمانی 
 • امکان نسب آسان و بدون دردسر
 • امکان حذف آن در هر زمان و بدون دردسر
 • امکان تمیز کردن آن‌ها با مواد شوینده
 • شفافیت منحصر به فرد 
 • دلباز بودن فضای پارتیشن
 • امکان استفاده از آن‌ها در تمامی فضاهای خانه

مزایای استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای منزل

نکاتی مهم در هنگام خرید پارتیشن‌های شیشه‌ای

هنگام خرید پارتیشن‌های منزل توجه به میزان عایق بندی آن مهم است. از آن جایی که امکان انتقال صدا از طریق شیشه بسیار زیاد است، باید از نمونه‌های عایق صدا استفاده کرد. این شیشه‌ها در قالب شیشه‌های دو جداره تولید شده و به دلیل وجود گاز آرگون در فضای خالی بین دو شیشه و همچنین وجود پروفیل‌های مرغوب امکان انتقال صدا تا حد زیادی کاهش می‌یابد. همچنین توجه به کیفیت ساخت پارتیشن نیز بسیار مهم است. معمولا، جنس شیشه‌های پارتیشن از سکوریت یا لمینت است. این شیشه‌ها در برابر انواع ضربه مقاوم بوده و در صورت شکسته شدن نیز به تکه‌های مکعبی شکل و غیر برنده تبدیل می‌شوند. 

قیمت شیشه‌ پارتیشن ها به عوامل مختلفی نظیر ابعاد، جنس شیشه، میزان مقاومت در برابر ضربه، میزان عایق بندی صدا و غیره بستگی دارد. متاسفانه به دلیل نوسانات شدید بازار نمی‌توان قیمت دقیقی برای این پارتیشن‌ها تعیین کرد. از این رو، بهتر است برای کسب اطلاع دقیق تر با واحد پشتیبانی سایت تماس گرفته و از آخرین قیمت‌ها مطلع شوید. به یاد داشته باشید که تنها زنانی می‌توانید پارتیشن‌های باکیفیت خریدرای کنید که به همراه یک فرد باتجربه باشید. او شما را در انتخاب یک پارتیشن باکیفیت و استاندارد کمک خواهد کرد.
در این مطلب شما را با پارتیشن‌های شیشه‌ای که جاگزینی مناسب برای مصالح ساختمانی هستند، آشنا کردیم. این پارتیشن‌ها در ابعاد مختلفی تولید شده و امکان تفکیک فضاهای داخل منزل را فراهم می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین سازوکار در تماس باشید.

 
نوشتن دیدگاه