پنجره آلومینیومی ترمال بریک چیست؟

یکی از موارد اتلاف انرژی در ساختمان عدم انتخاب درست جنس و نوع پنجره میباشد. با انتخاب پنجره مناسب میتوان میزان انرژی مصرفی در ساختمان را کاهش داد و با بهینه سازی انرژی ساختمان را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه داشت. پنجره آلومینیومی دو جداره ترمال بریک نوعی پنجره عایق در برابر حرارت میباشد و در واقع عنوان ترمال بریک به معنای شکست حرارتی میباشد. ضریب انتقال حرارت در آلومینیوم بسیار بالاست و به همین منظور پروفیل های آلومینیومی در این نوع پنجره توسط نوارهای پلی آمید به یکدیگر متصل میشوند. نوارهای پلی آمید از جنس الیاف شیشه متراکم با قابلیت تحمل فشار و حرارت بالا میباشد که جریان حرارت را کاهش میدهند و نوعی مانع حرارتی ایجاد میکنند. سیستم ترمال بریک به دلیل داشتن نوارهای پلی آمید بین جدار داخلی و خارجی پروفیل ها, مانع از انتقال گرما و سرما میشود. علاوه بر آن استفاده از شیشه های دو جداره در پنجره ترمال بریک خود نوعی عایق صوتی و حرارتی ایجاد می کند که آرامش را برای ساکنان منازل به ارمغان می آورد. با در و پنجره آلومینیوم اختصاصی می توانید در وب سایت آریا سازوکارآشنا شوید. آریا سازوکارعرضه کننده  پنجره های آلومینیومی چون پنجره ترمال بریک و درب های آلومینیومی چون درب آلومینیومی سرویس بهداشتی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان آریا سازوکار تماس بگیرید.

معایب پنجره آلومینیومی ترمال بریک

 • قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک بر اساس مقدار وزن پروفیل آلومینیوم به کار رفته در ساخت آن محاسبه میشود. این امر باعث شده که قیمت این نوع پنجره نسبت به سایر پنجره ها گران تر باشد. علاوه بر آن قیمت یراق آلاتی که در پنجره آلومینیومی ترمال بریک استفاده میشود بالا ست.
 • پنجره ترمال بریک قابلیت اصلاح و تغییر شکل را نداند و بعد از تولید نمیتوان فریم پنجره را تغییر داد.
 • این نوع پنجره از آلومینیوم تشکیل شده و تا حدی سرما و گرما را به داخل ساختمان انتقال می دهد.

مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی دو جداره ترمال بریک

 • پروفیل هایی که در این نوع پنجره ها استفاده میشود دارای محفظه های متعدد با ضخامت های مورد نیاز میباشد که میتوان جهت عایق بندی از آنها استفاده نمود. این پروفیل ها مقاومت پنجره را بالا میبرند و باعث ایجاد درزبندی قوی در آن می شود.
 • در پنجره آلومینیومی ترمال بریک, شیشه های دو جداره در محفظه ی میانی پروفیل ها قرار داده میشوند که این امر باعث عایق بندی کامل شیشه ها می شود.
 • این نوع پنجره ها دارای تنوع رنگ, فرم و یراق آلات میباشد و نیازهای یک ساختمان را در خصوص نصب پنجره مناسب برآورده می کند.
 • پنجره های آلومینیومی ترمال بریک در برابر عوامل محیطی مانند باران, برف, تابش نور خورشید, گرد و غبار و … مقاوم میباشند و تغییر رنگ و شکل نمی دهند.
 • این پنجره ها وزن بسیار سبکی دارند اما در عین حال در برابر وزش باد مقاوم هستند.
 • پنجره آلومینیومی ترمال بریک از انتقال گرما و سرما از بیرون ساختمان به داخل آن جلوگیری میکند و مصرف انرژی برودتی در تابستان و انرژی حرارتی در زمستان را کاهش می دهد.
 • این پنجره ها نوعی عایق حرارتی میباشند و در برابر اشتعال مقاومت بالایی از خود نشان میدهند. سطح بیرونی پنجره توسط یک لایه پلی آمید از سطح داخلی جدا میشود, این لایه به عنوان نوعی عایق حرارتی عمل میکند.  علاوه بر این,  پنجره آلومینیومی ترمال بریک نوعی عایق صوتی ست که از انتقال سر و صدا به داخل ساختمان ممانعت مینماید.
 • پروفیل های فریم و بازشو در محل تقاطع با جوش بهم متصل شده اند. اتصالاتی که توسط یراق آلات پیچ و پرچی و پانچ در این پنجره ها صورت میگیرد بسیار محکم هستند که این امر بر استحکام و دوام پنجره های آلومینیومی ترمال بریک می افزاید.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید