معایب شیشه رفلکس

مخاطبان شیشه های رفلکس زیاد هستند و عموما تقاضا برای این نوع شیشه زیاد است. اما تا چه اندازه با معایب شیشه رفلکس و مزایای آن آگاهی دارید؟ نمی توان نقش شیشه ها را در طراحی معماری و ساخت و ساز نادیده گرفت. شیشه یکی از تاثیرگذارترین متریال های عصر مدرن است. انواع شیشه ها برای ساخت و ساز، مخصوصا طراحی نمای ساختمان ها به کار می رود. از جمله جدیدترین نوع شیشه های ساختمانی می توان به شیشه رفلکس اشاره کرد. مکانیسم این شیشه به گونه ای است که خاصیت انعکاس دادن نور و پرتوهای فرابنفش را دارد. برای همین می توان مزایا و معایب شیشه رفلکس را بر اساس طرز کار آن دسته بندی کرد. یکی از مزایای این نوع شیشه ها این است که شما برای انواع کاربری ها می توانید از آن استفاده کنید. برای خانه های مسکونی گرفته تا اداره ها و شرکت ها می توان در بخش هایی از نما با هماهنگی کارفرما، از شیشه های رفلکس استفاده کرد. در ادامه بر روی ویژگی های خوب و بد این این نوع شیشه ها تمرکز خواهیم کرد.

معایب شیشه رفلکس

ویژگی های مهم شیشه رفلکس

همانطور که می دانید، در ساخت شیشه های رفلکس، از ترکیب آلیاژ و فلزاتی استفاده می شود که در خواص شیشه، تغییراتی ایجاد می کنند. شیشه رفلکس در برابر نور خورشید، تغییر رنگ می دهد و این مساله بر میزان انعکاس دادن نور خورشید تاثیر می گذارد. انواع شیشه های رفلکس را در رنگ های مختلف می توان به کار برد. این نوع شیشه ها در طول روز از بیرون، حالت آینه ای دارند. بدین گونه که شما از داخل ساختمان، می توانید بیرون را ببینید اما از بیرون، داخل ساختمان دیده نمی شود. این مساله برای بسیاری از کارفرماها جذاب و خواستنی است. چرا که دیگر نیازی ندارند، پرده ها را در طول روز جلوی پنجره های خود بکشند. اما از طرفی نیز در شب این مساله برعکس می شود. در طول شب، از بیرون داخل ساختمان دیده می شود و اما از داخل، پنجره ها مانند آینه می شوند.

معایب شیشه رفلکس

معایب شیشه رفلکس

این شیشه ها در جاهای خاص عملکرد خوبی دارند اما معایب آن ها را در هنگام خرید باید حتما مد نظر داشته باشید. درست است که این شیشه ها در طول روز مانع دید بیرون ساختمان به داخل می شوند، اما در شب، عکس این ماجرا اتفاق خواهد افتاد. برای همین اگر در طول شب قرار است به بیرون نگاه کنید، این مساله مقداری ناراحت کننده خواهد بود. از طرفی اگر شما بیرون ساختمان باشید، نمی توانید داخل ساختمان را در طول روز ببینید. این مساله ای است که باید حتما به آن توجه داشته باشید. انواع شیشه رفلکس رنگی در بازار وجود دارند که با توجه به رنگ شیشه، باعث کاهش ورود درصدی از نور خورشید به داخل ساختمان خواهد شد. اگر به حجم زیادی از نور خورشید در طول روز نیاز دارید، شاید بهتر باشد از این نوع شیشه استفاده نکنید.
البته شیشه های رفلکس مزایای خاص خود را دارند از جمله اینکه دید بیرون را کاهش و نوعی محرمیت ایجاد می کنند، از ورود پرتوهای خطرناک جلوگیری می کنند و در طول روز داخل خانه خنک و در طول شب، گرم خواهد بود و این یعنی مصرف انرژی را کاهش می دهند. اما معایب شیشه رفلکس را نیز باید در هنگام خرید زیر نظر داشت. اولویت بندی های نیاز شما تعیین خواهد کرد که مناسب ترین نوع شیشه برای ساختمان شما، کدام نوع است. این را هم باید اضافه کرد، که شیشه های رفلکس را نمی توان برای تمام ساختمان ها و کاربری ها به کار برد.

معایب شیشه رفلکس

خرید شیشه رفلکس

ساختار و ضخامت این نوع شیشه ها بر قیمت آنها تاثیرگذار هستند. مساله ای که حتما در هنگام خرید باید آن را چک کنید، کیفیت ساخت شیشه هاست. شناسنامه و ویژگی های محصول را به خوبی بررسی بکنید. توصیه ی ما این است که حتما با هماهنگی کارفرما برای طراحی نما، از شیشه رفلکس استفاده کنید. بعلاوه برای بسیاری از کاربری ها اصلا نمی توان از شیشه های رفلکس استفاده کرد. بعنوان مثال در کافی شاپ، مدرسه و غیره بهتر است ارتباط چشمی میان بیرون و داخل ساختمان حفظ شود. برای همین حتما باید ضوابط و استانداردهای طراحی فضاهای مختلف را مطالعه کرده باشید.
اگر به دنبال خرید بهترین شیشه رفلکس هستید، می توانید با مشاورهای ما تماس بگیرید و جزئیات بیشتری را دریافت کنید.