درب لیفت اند اسلاید

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی گونه های مختلفی از درب و پنجره ها در مکان های مختلف به مرحله اجرا رسیده اند. یکی از این سیستم ها در درب های آسان بازشو است که با نام سیستم لیفت اند اسلاید شناخته می شود. معنی تحت الفظی لیفت اند اسلاید، بلند کردن و حرکت دادن است که تا حدود زیادی نحوه عملکرد این سیستم را مشخص می کند. برای داشتن تصویر ذهنی بهتر، می توانیم بگوییم پنجره های یو پی وی سی یک نمونه کوچک و حدودی از درب های لیفت اند اسلاید است. عملکرد این درب ها به این صورت است که با چرخاندن دستگیره به بالا، پانل درب از لاستیک های عایق کمی جدا شده و به بالا می آید سپس می توان درب را به سمت چپ و راست و به صورت ریلی باز و بسته کرد. در واقع این سیستم درب ها را به صورت عمودی بلند می کند و به صورت افقی حرکت می دهد. برای عملکرد مناسب این سیستم هر پانل شامل چند چرخ و یک اهرم است. این سیستم بازشو آسان، بسیار پرکاربرد است و مزایای فراوانی دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  1. لاستیک های عایق کار شده، باعث می شود بالاترین سطح هوا بندی را در هنگام بسته بودن درب داشته باشیم.
  2. از انواع شیشه ها، حتی شیشه های ضد گلوله می توان در ساختار این سیستم بازشو آسان استفاده کرد.
  3. هر سیستم لیفت اند اسلاید از چند پانل تشکیل شده که در هنگام باز شدن پانل ها می توانند روی هم قرار گیرند و این عمل باعث صرفه جویی در فضا می شود.
  4. قابلیت اجرا در وزن ها و ابعاد بالا را دارا هستند.
  5. نمای زیبایی دارند.
  6. و بسیاری موارد دیگر .....
    گروه مهندسی فنی آریا سازوکار با بهره گیری از نیروی متخصص و همراه با تکنولوژی روز دنیا، آماده اجرای انواع پروژه های لیفت اند اسلاید است.

پنجره لیفت اند اسلاید چیست؟

پنجره لیفت اند اسلاید چیست؟

پنجره لیفت اند اسلاید به نوعی طراحی شده است که از بیشترین میزان عایق صدا بودن برخوردار است و همچنین باز و بسته کردن آن بسیار راحت است. در پنجره های لیفت اند اسلاید سیستمی جهت کاهش اصطکاک لاستیک ها که به هنگام باز و بسته کردن پنجره مانع از حرکت آسان آن می شوند تعریف شده است و بنا بر آن، با کمک لاستیک هایی با نام EPDM هوابندی انجام می شود و در نتیجه اصطکاک تا حد زیادی کاهش پیدا می کند به صورتی که دیگر احساس نمی شود. کارکرد پنجره لیفت اند اسلاید به این صورت است که زمانی که می خواهید پنجره را باز کنید دستگیره آن را به سمت پایین هدایت می کنید و طی این عملیات پنجره از جای خود برخواسته (تقریبا 5 میلی متر) و لاستیک های خود را از پروفیل ها جدا می کند و به این ترتیب پنجره به آسانی در سمت خود حرکت می کند و در انتها دستگیره بسته می شود و پنجره نیز در جای قبلی خود قرار می گیرد. پنجره لیفت اند اسلاید به قدری محکم در جای خود قرار می گیرد که می تواند عایق صدا باشد و از ورود هر گونه آلودگی به داخل جلوگیری کند.

مزایای لیفت اند اسلاید

مزایای لیفت اند اسلاید

از مزایای درب و پنجره لیفت اند اسلاید می توانیم به آپشن باز و بسته کردن آسان آن ها در حداکثر فضا اشاره کرد؛ این خصوصیت شان را مدیون به کارگیری غلطک های تعبیه شده بر روی ریل های مخصوص هستند. جذابیت بصری و ظاهری درب و پنجره لیفت اند اسلاید در کنار کاربری بسیار راحت آن ها، محبوبیت آن ها را چند برابر کرده است. استحکام این درب و پنجره همچون پروفیل هایشان بسیار زیاد است و در نتیجه مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند. درب و پنجره لیفت اند اسلاید در برابر ورود گرد و غبار و آب و هوا به داخل مقاومت می کنند و عایقی بسیار خوب هستند، در کل انتخاب مناسب تری نسبت به پنجره های کشویی هستند. از دیگر مزایی درب و پنجره های لیفت اند اسلاید، نظافت بسیار راحت و در دسترس بودن آن ها سات، همچنین این پنجره ها فضای بسیار کمی را در مقایسه با درب و پنجره های لولایی اشغال می کند و در استفاده بهینه از فضا به شما عزیزان کمک می کند.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید