مواد اولیه درب و پنجره upvc

توزیع مواد اولیه برای در و پنجره در ساخت آن ها اهمیت زیادی دارد. این توزیع باید در پروفیل به صورت همگن صورت گیرد. UPVC ماده اصلی برای ساخت انواع پروفیل در ساخت درب و پنجره است. برای ایجاد مزیت های مورد نیاز در پروفیل های UPVC از مواد افزودنی استفاده می شود که در ادامه بیان می کنیم.

مواد اولیه درب و پنجره upvc

مواد اولیه درب و پنجره upvc چند ماده می باشد که در این قسمت بیان می کنیم. اولین ماده اولیه، Impact Modifier است که مقاومت پروفیل را مقابل ضربات بالا می برد. فیلر یا پر کننده ها (Filler) برای افزایش خواص مکانیکی و پر کنندگی محصول به کار برده می شود. Heat Stabilizers مقاومت حرارتی محصول را در فرآیند تولید افزایش می دهد. Processing Aids برای روان کردن فرآیند تولید مورد استفاده قرار می گیرد. Lubricants برای ایجاد سطحی صیقلی و شفاف در پروفیل های UPVC به کار گرفته می شود و در نهایت Pigmen برای ایجاد رنگ دلخواه در پروفیل های UPVC استفاده می شود.

اجزای تشکیل دهنده پنجره یو پی وی سی

اجزای تشکیل دهنده پنجره یو پی وی سی

از اجزای تشکیل دهنده پنجره یو پی وی سی می توان به پروفیل ‌های UPVC اشاره کرد. ترکیب مواد تشکیل دهنده پروفیل باید با محیط جغرافیایی ناحیه متناسب باشد. همچنین در پروفیل های آلومینیومی باید به نوع و سبک رنگ توجه کرد. رنگ‌های پودری عمومی دوام رنگ 5 تا 10 سال دارند و با سیستم لاک مخصوص تا 25 سال می توانند در برابر که می توانند تابش بالای UV دوام داشته باشند.

 
نظرات خود را با ما در میان بگذارید