قیمت هر متر مربع پنجره upvc

قیمت گذاری پنجره‌های یو پی وی سی براساس عوامل مختلفی انجام می‌شود که یکی از این عوامل متراژ است. اما اینکه شما چند لنگه پنجره با چه ابعادی و از کدام برند نیاز دارید؛ کاری است که باید از یک متخصص همچون کارشناسان سازوکار بخواهید. محاسبه قیمت هر متر مربع پنجره‌های UPVC براساس عوامل مختلفی صورت می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها، مواد اولیه‌‌ای است که در ساخت این محصول به کار گرفته شده اند. این مواد هرچه از کیفیت بیشتری برخوردار باشند، محصول قیمت بیشتری خواهد داشت.

شیشه مهم‌ترین عضو هر پنجره‌‌ای به شمار می‌رود. درباره قیمت گذاری نیز می‌توان شیشه پنجره‌های یو پی وی سی را مهم‌ترین عضو دانست. به طور کلی هرچه شیشه دوام بیشتری داشته باشد، قیمت پنجره نیز بیشتر خواهد بود. گران‌ترین پنجره‌های یو پی وی سی پنجره‌های نشکن هستند. نوع پنجره نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. پنجره‌های UPVC نیز دارای انواع مختلف تک جداره، دو جداره و چند جداره هستند. تعداد شیشه‌های به کار رفته در این پنجره‌ها با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل قیمت گذاری آن‌ها نیز باهم فرق می‌کند. به طور کلی شیشه‌های تک جداره UPVC با اینکه در حال انقراض هستند، کمترین قیمت را دارند.

نحوه محاسبه قیمت هر متر مربع پنجره upvc چگونه است؟

نحوه محاسبه قیمت هر متر مربع پنجره upvc چگونه است؟

در یک دسته بندی دیگر، اعضا براساس نوع قاب دسته بندی شده اند. به طور کلی هرچه پنجره یو پی وی سی مساحت شیشه بیشتری پوشش دهد، خواص آن کاهش می‌یابد. به همین دلیل اگر پنجره با قاب به قسمت‌های کوچکتری تقسیم شود، قیمت این محصول افزایش می‌یابد. رنگ پنجره شاید تاثیر گسترده‌‌ای در کیفیت محصول نداشته باشد، اما در قیمت گذاری به شدت موثر است. به طوری که اگر بخواهید شیشه‌های پنجره کمی مات‌تر باشند، قیمت بسیار بیشتر خواهد بود. چرا که تولید کننده مجبور است از نوعی رنگ خاص در تولید این محصول استفاده کند. این رنگ قیمت تمام شده را بیشتر می‌کند.

ویژگی‌های اضافه و طرح خاصی که شما برای تولید سفارش می‌دهید نیز می‌توانند قیمت را دستکاری کنند. برای مثال اگر طرح شما طاقچه دار باشد، قیمت پنجره‌ها نسبت به زمانی که طرح بازشونده باشد بسیار بیشتر خواهد بود. شاید به همین دلیل است که بیشتر پنجره‌ها و درب‌های UPVC امروزی از نوع بازشونده و چند قسمتی هستند. یکی دیگر از موارد مهمی که در ارائه قیمت پنجره‌های UPVC از اهمیت بالایی برخوردار است، برند پنجره است. برندها و شرکت‌های مختلفی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند. دسته بندی این برندها براساس قیمت، کیفیت و خدماتی که به شما ارائه می‌کنند متفاوت است. همچنین لیست تولیدکنندگان upvc را می توانید در سایت آریا سازوکار مشاهده کنید.

نحوه محاسبه میزان پنجره upvc مورد نیاز

نحوه محاسبه میزان پنجره upvc مورد نیاز

ابعاد پنجره UPVC از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوری که حتی در قانون ساختمان سازی نیز درباره آن‌ها سخن به میان آمده است:

"بر طبق ضوابط و مقررات نمای شهری، شهرداری، فاصله پنجره‌ها از زیر سقف تمام شده می‌بایست حد اقل بیست سانتیمتر در نظر گرفته شود."

این کارموجب نصب ساده‌تر و سریعتر پنجره خواهد بود. همچنین در قانون آمده است که وزارت مسکن و شهرسازی مسئولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای تمامی ساختمان‌ها را برعهده دارد. اجازه دهید با یک مثال همه چیز را بیان کنیم. تصور کنید یک اتاق خواب معمولی داریم که ارتفاع آن از کف تا سقف ۲۸۰ سانتی متر است. برطبق ضوابط شهداری نباید تا ارتفاع یک متری از کف پنجره‌‌ای برای این اتاق قرار دهیم. به همین شکل از سقف نیز باید ۲۰ سانتی متر فاصله بگیریم. اگر به دلایل مختلف همچون کنده کاری و پرده از سقف نیز ۳۰ سانتر متر فاصله بگیریم، ۷۰ سانتر متر باقی می‌ماند که می‌توان آن را پنجره در نظر گرفت.

به طور کلی برای پنجره‌های UPVC بهتر است عرض هر لنگه پنجره بین ۶۰ تا ۷۵ سانتی متر باشد. برای زیباتر شدن منزل بهتر است ابعاد لنگه‌های مختلف که در یک نما قرار می‌گیرند، یکسان در نظر گرفته شود. اما این‌ها تنها نکاتی نیستند که روی میزان پنجره موردنیاز شما تاثیر می‌گذارند. بهتر است برای محاسبه میزان پنجره UPVC موردنیاز خود از یک کارشناس کمک بگیرید. کارشناسان سازوکار آموزش دیده‌‌اند تا این محاسبات را براساس تعداد طبقات، باد، تغییرات دمایی، صوت، آکواستیک، فشارهای فیزیکی و… انجام دهند.

 price per square meter of upvc window4

از جمله دیگر عوامل تاثیر گذار روی ابعاد پنجره UPVc می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • باران و نوع آن
  • تلورانس و نشست ساختمان
  • صداهای ناهنجارمحیطی
  • نور و زاویه تابش
  • جهت باد و رطوبت داخل ساختمان
  • انبساط و فشار باد

به طور کلی محاسبه قیمت هر متر مربع پنجره upvc یا حتی میزان پنجره موردنیاز هر بخش از ساختمان شما باید توسط یک متخصص انجام شود. امروزه نرم افزارهای بسیاری هستند که ادعا می‌کنند می‌توانند در لحظه قیمت را محاسبه کنند. اما شما بازهم به متخصصین سازوکار نیاز دارید. چرا که این متخصصین هستند که می‌توانند این محاسبات را دقیق و ریزبینانه انجام دهند. برای ارتباط با آن‌ها نیز کافی است از طریق همین وبسایت اقدام کنید.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

سوالات متداول قیمت هر متر مربع پنجره upvc

نحوه محاسبه قیمت هر متر مربع پنجره upvc چگونه است؟

به طور کلی هرچه پنجره یو پی وی سی مساحت شیشه بیشتری پوشش دهد، خواص آن کاهش می‌یابد. به همین دلیل اگر پنجره با قاب به قسمت‌های کوچکتری تقسیم شود، قیمت این محصول افزایش می‌یابد.

قیمت هر متر مربع پنجره upvc در سایت آریا سازوکار چه قدر است؟

مجموعه آریا سازوکار همه محصولات خود را با کیفیتی بسیار بالا به فروش می رساند. قیمت پایین و مناسب محصولات این مجموعه از دیگر نکات مثبت آریا سازوکار است.