مکانیزم پارتیشن شیشه ای مات شونده

پارتیشن شیشه‌ای مات شونده یک فناوری نوین است که شما می توانید با فشار دادن یک سوئیچ، یا از طریق یک اپلیکیشن موبایلی و یا تکان دادن دست، شیشه را از حالت شفاف به حالت مات تغییر ‌دهید. این فناوری شرایط جذابی را در دسترس شما قرار می دهد تا فضا را بصورت خصوصی و عمومی در اختیار داشته باشید. در ادامه همراه مجموعه سازوکار باشید تا عملکرد و کاربرد پارتیشن شیشه ای مات شونده را مورد بررسی قرار دهیم. شما عزیزان می توانید برای سفارش و اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه ای فریم لس و انواع پارتیشن شیشه ای فریم دار ارزان و با کیفیت با مشاورین سازوکار تماس بگیرید.

مکانیزم پارتیشن شیشه ای مات شونده

عملکرد پارتیشن شیشه ای مات شونده

در این نوع پارتیشن، دو ورقه شیشه و بین آن‌ها یک لایه از کریستال مایع لمینت شده است. قطعات تحت فشار و دمای بالا مونتاژ می شوند تا یک واحد را تشکیل دهند. لایه کریستال مایع و لایه پلیمری با اکسید قلع ایندیم محصور شده که رسانای الکتریکی نیز هست. غشای اشاره شده دارای سیم کشی به یک نوار مسی رسانا در امتداد لبه غشا است. این سیم کشی از طریق یک ترانسفورماتور کاهنده، ولتاژ مورد نیاز را تامین می کند. در حالت عادی و بدون اعمال ولتاژ الکتریکی، ضریب شکست نوری کریستال مایع با پلیمر مطابقت ندارد و در نتیجه نور عبوری دچار پراکندگی می شود و تصویر ماتی پشت شیشه تشکیل می شود. اما با برقراری جریان الکتریکی، میدان الکتریکی در غشاء به‌وجود می آید که باعث جهت گیری و منظم شدن ذرات غشا می شود و متعاقبا ضریب شکست کریستال مایع با پلیمر مطابقت پیدا می کند، در نتیجه نور به‌صورت مستقیم و بدون پراکندگی عبور می کند و تصویری شفاف به پشت شیشه منتقل می شود. پارتیشن شیشه ای اداری یکی از انواع پارتیشن های شیشه ای است که بسیار پر کاربرد است. 

عملکرد پارتیشن شیشه ای مات شونده

کاربرد پارتیشن شیشه ای مات شونده

پارتیشن شیشه ای مات شونده در فضاهای های مختلفی استفاده می شود و گستره استفاده آن در حال افزایش است. اجازه دهید برای آشنایی بیشتر شما در ادامه تعدادی مثال کاربری را مورد بررسی قرار دهیم.

  • دفاتر اداری: پارتیشن شیشه ای مات شونده می توانند به راحتی فضاهای مشترک را به فضاهای خصوصی تبدیل کنند. این یک ویژگی با اهمیت در دفاتر کاری است، زیرا اجازه می دهند در کنار مزایای پارتیشن شیشه ای‌ چون استفاده مفید از فضای دفتر کار، در صورت لزوم با فشار دادن یک کلید، فضا را خصوصی کنیم. شیشه هوشمند نه تنها یک راه حل کاربردی است، بلکه ظاهری مدرن به دکوراسیون دفتر شما هم می دهد.
  • منازل و آپارتمان‌های مسکونی: در سال های اخیر پنجره ها، پارتیشن ها و درب های شیشه ای هوشمند مات شونده در ساختمان های مسکونی بسیار محبوب شده اند. به راحتی می توان از آن‌ها در نورگیرها، درها و پنجره ها استفاده کرد. پارتیشن های شیشه ای مات شونده به شما در کنترل حریم خصوصی و کنترل میزان نور وارد شده به داخل ساختمان، کمک می کند. شیشه هوشمند بدون نیاز به پرده، حریم خصوصی شما را تضمین می کند. حتی می‌توانید از پارتیشن‌های دیواری شیشه‌ای مات شونده برای جدا کردن فضاها و اتاق‌ها استفاده کرد. تنها کاری که برای خصوصی شدن فضا باید انجام دهید این است که شیشه را با فشرده یک کلید مات کنید.
  • هتل ها: هتل ها از دیگر مشتریان این نوع پارتیشن هستند. پارتیشن شیشه ای مات شونده می‌توانند کارایی فوق العاده ای داشته باشد و ظرافت خاصی به محیط هتل دهند. در حمام و کابین دوش، مهمانان با یک کلیک ساده، می تواند حریم خصوصی ایجاد کنند و مطابق میل خود دوباره شیشه را به حالت اولیه برگردانند. پارتیشن شیشه ای مات شونده را می توان در اتاق های کنفرانس و رستوران های هتل هم استفاده کرد.
  • بیمارستان ها: پارتیشن شیشه ای مات شونده از بهترین گزینه ها برای جداسازی فضای بین بیماران است، زیرا در کنار ایجاد محیطی بهداشتی، نظافت راحت تر و کاهش مزاحمت های صوتی، برای ایجاد فضای خصوصی بیمار، دیگر نیازی به استفاده از پرده نیست. پارتیشن شیشه ای مات شونده گزینه مناسبی برای ایجاد بیمارستانی مدرن با واحدهای یک تخته است.

کاربرد پارتیشن شیشه ای مات شونده

سفارش پارتیشن شیشه ای مات شونده

اگر شما قبلا پارتیشن شیشه ای نصب کرده اید برای استفاده از این فناوری، نیاز به تغییر پارتیشن ها نیست، زیرا نوع برچسبی آن نیز تولید شده است که بر روی پارتیشن های شیشه ای قابل نصب است. اگر علاقه مند به استفاده از پارتیشن شیشه ای مات شونده هستید لطفا برای دریافت مشاوره از طریق سایت و یا تلفن، با کارشناسان شرکت ساز و کار تماس بگیرید. ساز و کار ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین پارتیشن شیشه ای است. با توجه به مکانیزم پارتیشن شیشه ای مات شونده شما می توانید با خیال راحت این پارتیشن را به ساز و کار سفارش دهید.

 

نوشتن دیدگاه