ضخامت موردنیاز در شیشه ضد گلوله چقدر است؟

با بالارفتن سطوح امنیت، نیاز به شیشه های ضد گلوله افزایش یافته است. در سیستم های بزرگ کشور مثل بانکداری، نیاز به امنیت کاملا مشهود است و معمولا حین جابجایی اسکناس یا جلسات مهم سطح ایمنی افزایش می یابد. با توجه به این موضوع متخصصان دست به کار شدند و با طراحی انواع متفاوت شیشه های ضد گلوله، ایمنی مورد نیاز سیستم های متفاوت را به وجود آوردند. شیشه های ضد گلوله جنس و ضخامت های متفاوتی دارند و هر کدام با توجه به هدف گذاری های خاص انتخاب می شوند. در این مقاله از ساز و کار قصد داریم که در مورد ضخامت مناسب این شیشه ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ضخامت شیشه ضد گلوله

شیشه های ضد گلوله بسته به کاربردشان، جنس و ضخامتی متفاوت دارند. هر چه نیاز به امنیت شدت یابد، ساختار این شیشه ها نیز به همان نسبت پایدار تر می شوند. جنس و ضخامت شیشه ضد گلوله باید متناسب و در کنار با هم امنیت یک پروژه را بر عهده بگیرند. برای مثال، شیشه خودروهای افراد مهم سیاسی معمولا ضد گلوله هستند تا از هر گونه خطر تهدیدآمیز جلوگیری شود. طبیعتا هر چه شیشه، ضخامت و لایه های محافظتی بیشتری داشته باشد، وزن بیشتری پیدا می کند. در نتیجه خودرو ممکن است که نتواند این فشار را تحمل کند و هزینه های غیر قابل جبرانی را متحمل شود. در این جا، جنس شیشه ها اهمیت پیدا می کنند که سبب می شود که از ضخامت شیشه ها کم شود.

ضخامت شیشه ضدگلوله


به طور کلی شیشه های ضد گلوله از چند لایه مقاوم و ضخیم تشکیل شده است. دو یا سه لایه شیشه مقاوم به همراه لایه های پلی کربنات یا پلی آکریلیک، ساختاری شگفت انگیز به وجود می آورند که هر شیئی توانایی شکستن آن را ندارد. معمولا شیشه های ضدگلوله پلی کربنات پایداری بیشتری نسبت به نوع پلی آکریلیک دارند و به مراتب امنیت بالاتری را ایجاد می کنند. شیشه های پلی کربنات از مواد شیمیایی بسیار پایدار ساخته شده اند و قدرت شکنندگی شیشه را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهند. بنا به این موضوع، ضخامت و وزن شیشه های پلی کربنات نسبتاً زیاد است و ممکن است که حمل آن ها دشوار باشد. این نوع شیشه ها نقشی کاربردی در سازمان های امنیتی و بانک ها ایفا می کنند و خسارت به وجود آمده از حمله تروریستی کاهش می یابد.

ضخامت مناسب شیشه ضدگلوله

با توجه به مطالبی که گفته شد مشخص گردید که شیشه های ضدگلوله عموما ضخیم هستند و در موارد خیلی حساس و ویژه، ضخامت کمتری خواهند داشت. ضخامت هر لایه از این شیشه ها با توجه به جنس آن ها و محل مورد استفاده متفاوت است و بر اساس مجوز صادر شده از جانب نهاد مربوطه، اجازه نصب شیشه های ضد گلوله با ضخامت تعیین شده داده می شود. استاندارد خاصی برای این پارامتر وجود ندارد ولی به طور معمول هر لایه شیشه ضخامتی حدود 10 میلی متر دارد. با یک حساب سر انگشتی، با توجه به نوع شیشه (پلی آکریلیک یا پلی کربنات) و تعداد لایه ها، ضخامت کلی به دست می آید. البته فراموش نشود که این مقداری که گفته شده یک عدد معمول است و به این معناست که برای ایجاد امنیت بیشتر، ضخامت هر لایه و همینطور تعداد هر لایه به نسبت افزایش می یابد. نکته قابل ذکر آن است که با افزایش لایه های شیشه، در عبور نور اختلال به وجود می آید. به همین دلیل برای نصب شیشه های بانک ها یا طلافروشی ها، به این موضوع توجه بیشتری می کنند.

ضخامت مناسب شیشه ضدگلوله  


مجموعه ساز و کار تولید کننده انواع شیشه، شیشه سکوریت و پنجره است. این شرکت با تجربه بیش از یک دهه، توانسته است که با عرضه محصولات مرغوب، نظر مخاطبان زیادی را جلب کند. ساز و کار با عرضه مقرون به صرفه ترین و مرغوب ترین کالا های ساختمانی، جایگاه شایسته ای بین تولیدکنندگان دریافت کرده است. فروشگاه ساز و کار از امکانات مناسب و راحتی برخوردار است و با یک جستجوی ساده محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای سفارش شیشه های ضد گلوله با ساز و کار همراه باشید و یک خرید مطمئن را با ما تجربه کنید.

نوشتن دیدگاه