بهترین شیشه دوجداره

یکی از انواع پنجره های مورد استفاده در ساختمان ها، پنجره هایی با شیشه دوجداره می باشد. دوجداره كردن شيشه ها با هدف افزایش آسایش و راحتی انسان و کاهش اتلاف انرژی، انجام می شود. بهترین شیشه دوجداره، شیشه ای است که آزمایشات مختلف بر روی آن انجام شده و دارای استانداردهای لازم باشد.
شیشه دوجداره شامل دو لایه شیشه است که به وسیله اسپیسر یا فاصله انداز قاب، از یکدیگر جدا می شود. اسپیسرها معمولا از جنس آلومینیوم هستند. فاصله بین دو شیشه معمولا با استفاده از گاز آرگون یا کریپتون پر می شود و باعث می شود تا پنجره به عنوان عایق حرارتی عمل کند. شیشه دوجداره بدون گاز نیز در بازار وجود دارد که با ایجاد خلا در فاصله بین شیشه ها دقیقا مثل شیشه های دوجداره با گاز آرگون عمل می کند. همچنین اسپیسرها نیز دارای مواد ضد رطوبتی هستند و رطوبت بین دو شیشه نیز از بین می رود. علاوه بر این، تمام منافذ و درزهای پنجره بایستی با استفاده از چسب های مخصوص و مواد درزگیر کاملا عایق بندی و درزگیری شوند که برای این مورد نحوه چسب زدن شیشه دوجداره بسیار اهمیت دارد. بنابراین بهترین شیشه دوجداره، شیشه ای است که کاملا آب بندی شده و کمترین میزان اتلاف انرژی را داشته باشد. ضخامت شیشه های دوجداره از 6 تا 16 میلیمتر بوده و شیشه ها می توانند در انواع سکوریت، رفلکس، لمینت و... تولید و برای انواع کاربری ها به کار گرفته شوند. بهترین شیشه دوجداره، دارای ویژگی ها و قابلیت های مختلفی است که باعث می شود در انواع ساختمان ها و به عنوان ویترین فروشگاه ها، جایگزین نرده و به عنوان محافظ، در سقف های شیشه ای و... مورد استفاده قرار گیرد. این نوع شیشه ها می تواند تا 45 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری کند و به عنوان عایق رطوبتی، حرارتی و صوتی به کار گرفته شود.
همچنین در مقایسه با شیشه های تک جداره، نوع دوجداره ایمنی بالایی دارد و باعث جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به منزل می شود. برخی از انواع شیشه های دوجداره در مقابل اشعه uv خورشید مقاوم بوده و از تاثیر این اشعه بر روی اشیای داخل ساختمان و رنگ پریدگی آن ها جلوگیری می کند.

برند شیشه دوجداره  

برند شیشه دوجداره

به منظور شناخت بهترین شیشه دوجداره، بایستی با انواع برندهای تولید کننده این محصول آشنا شد و آن ها را مورد بررسی قرار داد. برندهای مختلفی در تولید پنجره دوجداره در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاصی دارند و دارای قیمت های متفاوتی می باشند. انواع برند شیشه دوجداره بایستی به گونه ای طراحی و تولید شود که نهایت طول عمر را داشته باشد و با گذشت زمان دچار فرسایش، پوسیدگی و اکسیداسیون نشود. علاوه بر این در خرید هر برندی از پنجره دوجداره بایستی به اجزای این محصول که شامل یراق آلات، شیشه و پروفیل است، توجه ویژه ای داشت. یراق آلات یکی از مهمترین قسمت های پنجره دوجداره است که در درزگیری و آب بندی پنجره نقش تعیین کننده ای دارد. برای انتخاب یراق آلات بایستی توجه داشت که برند مناسبی خریداری کرد. بیشترین بخش از یک پنجره دوجداره را شیشه آن تشکیل می دهد. بنابراین در خرید شیشه بایستی دقت داشت که از برندی با کیفیت بوده و از شیشه های درجه یک و با گرید A، خرید را انجام داد. همچنین در انتخاب برند شیشه دوجداره بایستی به نکات مختلفی توجه داشت. مواد تشکیل دهنده در قسمت های مختلف پنجره، روش تولید در هر برند و جزئیات تولید از مواردی هستند که باید در انتخاب برند و خرید بهترین شیشه دوجداره به آن ها دقت کرد. برند و کارخانه شیشه دوجداره تهران و سایر شهر های ایران به تولید شیشه های دوجداره با کیفیت مشغولند و شما عزیزان برای تهیه شیشه های با کیفیت این کارخانه ها، می توانید به ساز و کار مراجعه کنید.

برند شیشه دوجداره  

مدل شیشه دوجداره

شیشه های دوجداره دارای انواع و مدل های مختلفی هستند؛ یکی از مدل های شیشه دوجداره، شیشه دوجداره رنگی است که از یک جداره شیشه ساده و از یک جداره شیشه رنگی ساخته می شود. این مدل شیشه دوجداره معمولا در ساختمان های صنعتی، نمای ساختمان های مذهبی، آزمایشگاه ها، ویترین مغازه ها و... به کار برده می شوند. شیشه دوجداره رفلکس از یک شیشه ساده همراه یک جداره شیشه رفلکس تشکیل می شود که شیشه رفلکس در جداره بیرونی قرار می گیرد و از دید داشتن در فضای داخلی ساختمان جلوگیری می کند. شیشه سکوریت یا نشکن جزو بهترین شیشه دوجداره می باشد که در مقابل ضربه و دمای بالا دارای مقاومت و استحکام خوبی است. از این نوع شیشه ها در مکان های پرخطر استفاده می شود. شیشه های لمینت یا روکش دار نوع دیگری است که در پنجره های دوجداره مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع شیشه ها دارای ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر ضربه، شفافیت، عایق صوتی، ایمنی مناسب در مقابل ریزش ناگهانی، دوام در برابر اشعه uv و... هستند. شیشه دوجداره Low-E نوع دیگری است که کیفیت و زیبایی بالایی دارد و کمترین میزان اتلاف انرژی را دارد. نور خورشید از این مدل عبور می کند در حالی که حرارت قابل عبور از آن نیست. برای اطلاع از قیمت انواع شیشه دوجداره می توانید به سایت ساز و کار مراجعه نمایید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره مدل های شیشه دوجداره با کارشناسان ساز و کار در ارتباط باشید.

مدل شیشه دوجداره

پروفیل شیشه دوجداره

طراحی و تولید پروفیل شیشه دوجداره به گونه ایی است که از تبادل انرژی فضای داخلی با بخش خارجی ساختمان جلوگیری می کند. در واقع پنجره های آلومینیومی دارای تبادل حرارتی بسیار زیادی هستند اما پنجره های دوجداره دارای پروفیل هایی هستند که به دلیل مواد سازنده آن، عایق حرارتی بسیار خوبی به شمار می آیند. پروفیل در بهترین شیشه دوجداره به دلیل ترکیبات مواد اولیه آن، معمولا دارای رنگ سفید می باشد. همچنین فرمولاسیون و مواد خام هر برند تولید کننده پروفیل با یکدیگر متفاوت است. بنابراین میزان سفیدی و شفافیت نیز در پروفیل های برندهای مختلف، متفاوت می باشد. علاوه بر این امکان ساخت پروفیل ها با رنگ های مخصوص و با سفارش مشتری نیز وجود دارد. بنابراین تنوع رنگی در پروفیل بهترین شیشه دوجداره بالا بوده و پوشش رنگ ها نیز در مقابل شرایط مختلف کاملا مقاوم هستند. پروفیل های شیشه های دوجداره از موادی بسیار سبک ساخته می شوند که باعث می شود پنجره های دوجداره به راحتی و خیلی سریع نصب شوند. همچنین این نوع پروفیل ها دارای قیمت مناسب تری هستند و دوام و مقاومت زیادی در شرایط محیطی مختلف و در طول زمان دارند. نگهداری و نظافت پروفیل پنجره های دوجداره بسیار آسان بوده و به راحتی به وسیله یک دستمال مرطوب تمیز می شوند. علاوه بر این بهترین شیشه دوجداره با پروفیل های UPVC برای عایق بندی پنجره ها بسیار مناسب هستند و از اتلاف انرژی در فصل های سرد و گرم سال جلوگیری می کنند. استفاده از پروفیل های مرغوب در تولید شیشه دوجداره صنعتی از موارد مهمی است که این روزها مورد توجه خاص مدیران ارشد این صنعت می باشد.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید