نحوه ساخت شیشه رفلکس

شیشه های رفلکس امروزه از بهترین و پر طرفدارترین نوع شیشه های بازار محسوب می شوند.این نوع از شیشه نسبت به انواع دیگر دارای طیف رنگی بالاتری می باشند و خصوصیات و ویژگی های آن ها باعث شده است که بتوان از آن ها در موارد بیشتری استفاده شود. در انتخاب شیشه برای پنجره یکی از انتخاب های مهم شیشه های رفلکس می باشد. استفاده از شیشه های رفلکس برای نما و بالکن نیز بسیار متداول است. شما عزیزان می توانید برای تهیه انواع شیشه رفلکس به سازوکاروین مراجعه نمایید.

نکاتی درباره شیشه رفلکس

  • ویژگی شیشه رفلکس: فلزات و آلیاژ هایی که در شیشه رفلکس استفاده می شوند باعث می شوند که خصوصیات شیشه تغییراتی را داشته باشد. یکی از این تغییرات عوض شدن رنگ شیشه می باشد. مقدار نور عبوری از شیشه و بازتاب نور از دیگر موارد قابل تغییر در شیشه های رفلکس می باشد. در طول روز شیشه های رفلکس بازتاب نور دارند و حالت آیینه ای به خود خواهند گرفت. این ویژگی سبب خواهد شد که در طور روز درون خانه یا ساختمان دیده نشود. این ویژگی در شب برعکس عمل خواهد کرد به طوری که شیشه ها از درون ساختمان خاصیت آیینه ای پیدا خواهند کرد.
  • کاربرد شیشه رفلکس: شیشه های رفلکس را برای کاربرد های زیادی می توان مورد استفاده قرار داد. برخی از کاربرد های شیشه های رفلکس به شرح زیر می باشند:
    - شیشه های رفلکس به دلیل ظاهر زیبا و چشم نوازی که دارند برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.
    - شیشه رفلکس برای بازتاب نور مورد استفاده قرار می گیرد. واژه رفلکس به معنای بازگرداننده خواهد بود. شیشه های رفلکس می توانند بخش عظیمی از نور را برگردانند و نور و گرمای کمتری را به درون ساختمان وارد کنند.
    - شیشه های رفلکس برخی از تابش های نور را باز می گردانند و این مورد درباره برخی از اشعه های مضر نور خورشید صادق است. این نوع از شیشه ها مقدار اشعه رادیو اکتیو را کاهش می دهند.
    - می توان از شیشه های رفلکس به عنوان نوعی تنظیم کننده انرژی یاد کرد. با استفاده از شیشه های رفلکس تاثیر وسایل سرمایشی و گرمایشی بیشتر می باشد.

نکاتی درباره شیشه رفلکس

شیشه رفلکس چگونه ساخته می شود

نحوه تولید شیشه رفلکس را می توان همانند دیگر شیشه تک جداره معمولی دانست با این تفاوت که بعد از اتمام مراحل کار روی شیشه را با انواع فلزاتی مانند نقره، نیکل، کروم، مس و یا آلومینیوم پوشش خواهند داد. بخش بزرگی از مواد تشکیل دهنده شیشه را سیلیس تشکیل می دهد. برای ساخت شیشه ماسه مخصوص یا سیلیس را با حرارت بالایی ذوب می کنند. در حالت مذاب شده سیلیس دارای شکلی براق و شفاف می باشد. در این حالت ماده به وجود آمده به حالت اول برگشت ناپذیر خواهد بود. بسته به اینکه چه نوعی از شیشه قرار است تولید شود به شیشه ترکیبات دیگری افزوده می شود. یکی از این ترکیبات کربنات کلسیم و کربنات سدیم می باشد. وجود کربنات کلسیم در شیشه ها نقش محافظ و قوام دهنده را دارد. هم چنین این ترکیب باعث خواهد شد که دوام و ماندگاری شیشه بسیار بالا برود. این مقاومت در برابر فشار و ضربه و مواد شیمیایی شیشه را حفظ خواهد کرد. در نهایت با آلیاژی از فلزات دیگر سطح بازتاب کننده شیشه رفلکس پوشیده می شود.

نوشتن دیدگاه